Skocz do zawartości

Uenomen Fbuntu


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ale wracając do tematu... jak to jest z tym SuSe? Na ichniejszym forum bardzo polecają to distro... chociaż faktycznie, nie pojawia się tam żadna wzmianka o konfigach...

Uzywam Suse od dwoch lat - na dwoch kompach. NIC, powtarzam nic nie trzeba konfigurowac w plikach. Wszystko zalatwia Yast - naprawde wspaniale narzedzie. Z drugiej strony uzywam dwa lata linuksa a w zasadzie niewiele wiem o jego budowie i dzialaniu (ikony konsoli nawet nie mam na pulpicie czy panelu! - dla niektorych to wada, dla zwyklych uzytkownikow potrzebujacych po prostu narzedzia do pracy/zabawy to olbrzymia zaleta.

Uwazam ze to wlasnie Suse (a de facto Novell) dzieki takiemu podejsciu spopularyzuje Linuksy 'pod strzechami'. Jak niektorzy pejoratywnie okreslaja - na Suse wychowa sie pokolenie 'bezmyslnych klikaczy'. Nawet SLES (Suse Linux Enterprise Server) jest w calosci konfigurowalny Yastem i o ile wiem na szkoleniach ucza zarzadzania wszystkimi aplikacjami serwerowymi Yastem bez grzebania w configach.

Zaawansowanych userow Suse rozleniwia a rzeklbym nawet- co widze po sobie - 'cofa w rozwoju' smile.gif

 

Poza tym Suse ma juz niezdrowe ograniczenia, Novel wprowadzil wiele pakietow komercyjnych, trzeba sie pilnowac jesli chcesz go w firmie (by temu zapobiec obok 'normalnej' distro powstal projekt OpenSuse w 100% open source).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mi właśnie kumpel mówił o czymś takim jak darmowy linux co przysyłają do domu ile sie chce płyt, nie bardzi mi sie chciało wierzyć no ale sie zarejestrowałem i złożyłem zamówienie, jakiś czas temu dostałem paczke a w niej zestaw 90cd (45 instal, 45 live) osobiście jakoś mi nie przypadł do gustu ta wersja (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Od tego czasu już mam tych płytek prawie 300, zbieram sobie gdyż mam u siebie w pokoju sufit cały w płytkach, i pare innych szczegółów, dodatkowo jest to podświetlone diodami niebieski świecącymi do muzyki. Efekt klawy, więc jak ktoś potrzebuje płytki własnie do innego użytku to można sobie zamówićtongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90cd (45 instal, 45 live) osobiście jakoś mi nie przypadł do gustu ta wersja (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Od tego czasu już mam tych płytek prawie 300, zbieram sobie gdyż mam u siebie w pokoju sufit cały w płytkach, i pare innych szczegółów,

nie chcę krytykować

ale nie podoba mi sie TO

 

na zachodzie mówią polaczki !

 

narka

EDIT

CYTAT (exbros @ 16.03.2006 - 14:30

nie chcac zaczynac tu dyskusji OT i dokuczac murcinowi...)

dlatego tylko delikatnie napisałem , choć dużo słów miałem namyśli ..............

po prostu nie zniżę się do jego poziomu postępowania

Edytowane przez jaro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@murcin

Od tego czasu już mam tych płytek prawie 300, zbieram sobie gdyż mam u siebie w pokoju sufit cały w płytkach

Nie chwaliłbym się tym na Twoim miejscu... Ktoś poświęca czas i pieniądze, żeby ruszyć taką inicjatywę, a Ty wywalasz to na śmietnik - nie lepiej było komuś oddać?

szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro33 - czasami sie nie zgadzamy i "polemizujemy", ale tym razem musze powiedziec ze sie z toba w 100% zgadzam.

 

Mialem juz wysmarowanego posta (w ktorym to "delikatnie" pytalem murcina kiedy kupi BMW i stuninguje je na fioletowo) ale sie powstrzymalem i go nie "klepnalem"- nie chcac zaczynac tu dyskusji OT i dokuczac murcinowi...

 

Dla mnie - jest to chore i zenujace zachowanie

 

@murcin - dziwne masz sklonnosci jak na 20-to latka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Od tego czasu już mam tych płytek prawie 300, zbieram sobie gdyż mam u ...

Moja rada idź gdzieś na jakieś targowisko i rozdaj płyty (jeżeli są nie uszkodzone) , nawet do biblioteki , gdzieś do sklepów niech inni rozdają , ale wpierw upewni sie że tym którym dajesz wiedzą o co chodzi .

 

edit

@murcin Masz zadatki na polityka

Oni tez tylko niszczą , po to żeby - być górą

 

Narka

Edytowane przez jaro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę do tematu. Używałem FC 1, 2, 3, 4 ale na czwórkę się zdenerwowałem. Czasem coś mi się wysypywało. Przerzuciłem się na Ubuntu i jakiś ogromnych zmian w porównaniu do FC nie ma, ale jakoś bardziej mi podpasowało. W sumie to nie ma czym się tak "podniecać" w tym Ubuntu.

Już ściągam FC5 i znów wrócę do FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem że to jest spory wkład w produkcję tego, no ale ja przecież tego nie wyrzucam, tylko robie dobry użytek, a jak bym miał np kupić sobie tak dość troche pustych płytek to wydało by mi sie to marnowaniem kasy... Sobie wyobraźcie cały sufit w płytach- dotychczas nie było osoby której się to nie spodobało. Podświetlone diodami daje niezły efekt. Płytek mam tyle bo to kumpel tyle zamówił sobie, do mnie na mnie przyszła tylko paczka, to on mi dał te reszte bo nie ma co z nimi robić a wie że ja właśnie zbierałem. No jak komuś się nie podoba no to ok. Przecież nie każdemu każe tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi sie wydaje że do RPA nam trochę brakuje. Zresztą skoro mają taki niezły sponsoring że tyle płyt wysyłają..... zresztą oni i tak się tam cieszą że mają takie wzięcie, że tyle osób chętnie zamawia. Zresztą daje se wiele uciąć że są ludzie, którzy to zamiawiają dla picu tak se. Ja przynajmniej robie z tego użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No właśnie też mi sie wydaje że do RPA nam trochę brakuje. Zresztą skoro mają taki niezły sponsoring że tyle płyt wysyłają..... zresztą oni i tak się tam cieszą że mają takie wzięcie, że tyle osób chętnie zamawia. Zresztą daje se wiele uciąć że są ludzie, którzy to zamiawiają dla picu tak se. Ja przynajmniej robie z tego użytek.

Czlowieku zastanow sie co mowisz...Bo popisywac sie to mozesz na czatach. Ubuntu jest tak samo dobrze dzialajace jak fedora, dla kogos kto potrzebuje darmowego i kompletnego systemu, z ktorego moze korzystac ile zechce, na ktorym moze miec drukarke, ogladac filmy, sluchac muzy, korzystac z urzadzen wielofunkcyjnych, nagrywac cd/dvd itp. Roznice miedzy tymi systemami, powiedzmy sobie szczerze nie sa zbyt istotne a kazdy z nich ma swoje zalety i to duze(np. wielka zaletą ubuntu jest to ze miesci sie na 1 plytce i ma liczne respozytoria. Kazdy dobry, darmowy linux trzeba wspierac a nie szukac jakis wydumanych roznic i robic z siebie blazna, no sory ale to co mowisz to lameriada do 10 potegi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amdfanatyk

ubuntu to chyba obok mdk jena z najgorszych dystrybucji;

 

to, ze cos jest popularne swiadczy zwykle ze jest do d; windows jest najlepszym przykladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...