Skocz do zawartości

Uenomen Fbuntu


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
O ile korzystałem z Fedorki, o tyle nie miałem żadnej (dłuższej) styczności z Ubuntu... Czy mógłby ktoś dokonać porównania tych dystrybucji i/lub opisać swoje wrażenia dot. Ubuntu?

 

Pisząc w skrócie: Kto potrafi wyjaśnić mi Fenomen Ubuntu?

 

Pozdrawiam

Theriel

 

Odgrzewam stary temat, ale niech będzie.

Otóż moja młodsza córka zakupiła takie coś. Co zrobiłem? Oczywiście zainstalowałem Fedorę 10. I co? To, co zawsze, czyli bluetooth nie działa, wi-fi nie działa. Ale nie to było najgorsze. Yum chciał za każdym razem, żeby zrobić yum transaction complete (czy jakoś tak), co i tak nic nie pomagało (oczywiście wszystko wg poradnika). Poza tym system ciągle się wieszał i konieczny był tzw. twardy restart. Pomyślałem, że trzeba oddać sprzęt do serwisu (walczyłem długo, ale się poddałem). Ale, żeby w serwisie nie wyjść na głupiego ściągnąłem i wypaliłem live CD ubuntu 9.04. No i... śmiga, wi-fi chodzi nawet z live CD tu nadal muszę się gimnastykować. Więc instaluję. Po instalce na ekranie ikonka: "Skonfiguruj ubuntu", klikam i otwiera się terminal, gdzie tylko klikam nr interesującej mnie opcji i ... to się robi. Z blutem się pomęczyłem, ale działa, wi-fi - żadnych problemów. Wsparcie na forum jest (aczkolwiek Tu lepsze).

Nie wiem, czy wyjaśniłem fenomen ubuntu, ale sam go zrozumiałem.

Liczę na to, że Fedora 11 pozwoli mi powrócić na właściwe tory ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo !

 

Przepraszam za agitację, ale szanowny kolega użył chyba polskiego remixu Ubuntu, czyli "Jurnego Jarząbka".

W zwykłej wersji Ubuntu nie ma tego rewelacyjnego skryptu, który załatwia praktycznie wszystkie super podstawowe rzeczy jakie użytkownik powinien zrobić po zainstalowaniu systemu - np dodanie repozytoriów, instalację kodeków, sterowników.

Skrypcik ten można ściągnąć (w czytelni UBUNTU.PL jest link do niego) i będzie on działał niemal w 100% z dystrybucjami bazowanymi na Ubuntu jak np MINT.

 

To tak tytułem sprostowania. :ph34r:

 

A co do Pingwiniątek wszelkiej maści - taki skrypt jak ten z Jarząbka powinien być dołączany do praktycznie każdej desktopowej dystrybucji. Małe to to, nie zawadza, a psiakrew jak to ułatwia pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Pingwiniątek wszelkiej maści - taki skrypt jak ten z Jarząbka powinien być dołączany do praktycznie każdej desktopowej dystrybucji. Małe to to, nie zawadza, a psiakrew jak to ułatwia pracę...

Witam,

 

Na Fedorkę też są skrypty automatyzujące konfigurację, na przykład taki autoten http://forums.fedoraforum.org/showthread.p...ghlight=autoten

 

Pozdrawiam,

Es

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Skrypt pod Leonidasa dobra rzecz. Może autor nie powinien umieszczać rozwojowej wersji yumexa. Co prawda o wiele fajniej to funkcjonuje, ale czy się nadaje do zapuszczania np. dużych aktualizacji to nie wiem. Jako wyszukiwarka wyświetlająca opisy zmian, listę plików - super.

 

Właśnie z nim rozmawiasz ;) I uważam że to dobry pomysł z tego względu że wersja rozwojowa jest na tyle funkcjonalna i stabilna, używam jej od kilku tygodni i odkryłem tylko kilka luka żadna nie zagrażała stabilności programu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie mógłbym zrobić, i nie ma w tym żadnego problemu tyle tylko że jesteś jedynym który to do mnie zgłosił ;)

Ludzie myślą już o nowym, ja w sumie też, ale jak Leoś okaże się jeszcze większą pomyłką niż Cambridge, to chyba zdecyduję się wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...