Skocz do zawartości

Problem Z Podsieciam


stasio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam serwer na fedorze i interface 192.168.0.1 192.168.1.1 i jakos tak mi nie chce się połączyć to zeby udostępiniac zasoby miedzy komputerami róznych interfaceów, poza tym jak np jest gra lokalna to użytkownicy z sieci 1.1 mogą grac ze soba i z 0.1 też moga ale zeby sie połaczyć miedzy 1.1 a 0.1 to niechce iś dlaczegoż to? moze coś źle robie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niechce iś dlaczegoż to? moze coś źle robie??

zwróc uwage na maske sieci, to jest drugi parametr warunkujacy czy komputery o roznych adresach sa w tej samej sieci czy nie.. poszukaj podstaw o protokole TCP/IP, mnostwo tego jest

pisz jaśniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano własnie interface mają te same maski sieci, nie wiem czemu jak tworze grupe roboczą LAN np to komputery w sieci 192.168.0.1 mogą kozysztac ze swoich zasobów i grac w gry lokalne i w sieci 192.168.1.1 tez ale miedzy siecimi to juz nie wychodzi...

 

huh.gif jaśnieje nie umiem unsure.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adres 192.168.0.1 NIE JEST adresem sieci tylko pojedynczego komputera.. jezeli masz komputer o adresie 192.168.0.1/masce 255.255.0.0 i drugi komp o adresie 192.168.1.1 i masce 255.255.0.0, to te dwa kompy dogadaj sie, poniewaz sa w tej samej sieci, mozna powiedziec "192.168.x.x".. ale jak na obu kompach sa adresy z maskami odpowiednio 255.255.255.0, to na pierwszym adres sieci wyglada na "192.168.0.x" a na drugim "192.168.1.x" i te kompy sa w zupelnie innych sieciach.. maska sieci powoduje okreslenie ktore kompy naleza do jednej sieci

huh.gif jaśnieje nie umiem  unsure.gif

o to chodzilo? smile.gif ewentualnie jakie masz ustawione adresy kompow i jakie maski? i ktore z ktorym potrafia sie skomunikowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano własnie interface mają te same maski sieci, nie wiem czemu jak tworze grupe roboczą LAN np to komputery w sieci 192.168.0.1 mogą kozysztac ze swoich zasobów i grac w gry lokalne i w sieci 192.168.1.1 tez ale miedzy siecimi to juz nie wychodzi...

 

huh.gif jaśnieje nie umiem  unsure.gif

Może dlatego iż LAN1 idzie do internetu , LAN2 tez i tam się spotykają,

 

Obrazowo wygląda tak ulica Mickiewicza prowadzi do centrum, Kopernika też , a dlaczego nie można z Mickiewicz dojść do Kopernika nie przechodząc przez centrum ,

 

Narka

edit

ja to rozumię ale masz coś takiego jak zakresy ip które widzą się w sieci

np ...0.1 z ....1.1 to są dwie inne sieci (ulice z przykładu )

 

musisz poczytać o maskowaniu maskaradzie itp w jedym przykładzie nie da się odpowiedzieć ,

o Apipie , klasach adresóe itp .....................

Edytowane przez jaro33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak ciemno wyjaśniłem chyba... jest serwer i obsługuje dwie sieci (w serwerze są trzy karty sieciowe 1 DSL, 1 Łaczy sieć LAN, 1 łaczy siec WLAN) i teraz te dwie sieci nie chcą się łaczyć w Grupach roboczych lub grach sieciowych a mja maski sieci takie same tylko karty sieciowe maja inne adresy IP czyli jak to sobie fedora nazwała róznie interface ethO eth1 eth2 i wąłsnie miedzy eth1 i eth2 sie nie łaczą komputery w sieć... moze coś naświetliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak ciemno wyjaśniłem chyba... [ciach] jak to sobie fedora nazwała róznie interface ethO eth1 eth2 i wąłsnie miedzy eth1 i eth2 sie nie łaczą komputery w sieć... moze coś naświetliłem?

fakt, bardzo ściemniasz, przynajmniej jak dla mnie... jakie masz adresy i maski na eth1 i eth2? no i jeszcze moze trzeba ustawic routing?

Edytowane przez przemk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...