Skocz do zawartości

Yum - Repozytoria


Other

Rekomendowane odpowiedzi

grub daje mi do wyboru teraz fedore 2.6.20 i 2.6.15

O co chodzi? Co mam zrobic?

Juz chyba z 4 razy instalowalem fedore od nowa i ciagle to samo ;/

Zainstaluj FC6 lub poczekaj kilka dni i zainstaluj F7...

FC5 wali trupem - masz jakis konkretny powod ze instalujesz wlasnie ta wersje?

 

To nie fedore masz do wyboru a kernela na ktorym ma sie uruchomic system.

 

kernel-2.6.15-1.2054 to wersja dystrybucyjna (ktora jest na oryginalnym CD/DVD z systemem), a kernel-2.6.20-1.2316 to ostatnia dostepna wersja jadra z updates... Z kernelami wszystko jest O.K., zastanawia mnie tylko dlaczego system Ci zawisa... "Uruchamianiu konfiguracji pierwszego uruchomienia" powinno sie uruchomic tylko raz, przy pierwszym restarcie po instalacji, pozniej powinno zostac automatycznie wylaczone.

 

Mozna by w tym drazyc ale jak na moj gust to nie ma sensu - zainstaluj po prostu nowsza wersje.

Tym bardziej, ze zaraz okaze sie ze nie dziala Ci karta muzyczna, sieciowka bezprzewodowa, kamerka internetowa... a odpalenie tego pod FC5 to istny koszmar.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czytaj z uwagą :) Posty dotyczą wersji <= FC6 ;) Nic dziwnego że te repo nie działają :lol: Proponuję wnikliwe przeczytanie http://poradnik.fedora.pl - wiele Ci się wyjaśni jak sądzę ;) Słyszałeś o repo livna?

Warto najpierw zastosować się do pkt.II.2 regulaminu naszego forum a potem się miotać :lol::rolleyes:

A opery faktycznie nie ma, ale możesz ściągnąć rpm z ich strony i zainstalować lokalnie - yum localinstall ... itd itd albo rpm -Uvh opera.....rpm. Osobiście robię sobie zawsze lokalne repozytorium (createrepo), żeby yum dociągał mi zależności w czasie instalacji, jeśli będa potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

OMG :lammer: :lol:

A jakie masz repozytoria w systemie? Czego szukasz? jakie oprogramowanie jest Ci potrzebne? Większość programów i gier znajdziesz w ogólnie znanych i podawanych już chyba w niemal każdym z ostatnich postów repozytoriach.

Większość potrzebnych rzeczy jest opisana tu:

Do ostatniego linku podchodzę z pewną ostrożnością:

- Autor zaleca m.in. wyłaczenie SElinux jako źródła kłopotów. Prawdą jest, że są kłopoty. Prawdą jest również, że wyłączenie zmniejsza bezpieczeństwo systemu, ale jak ktoś przyzwyczajony na windzie do biegania po sieci jako administrator... cóż, wolny wybór.

- Adobe Acrobat Readera można już chyba :unsure: zainstalować z repozytoriów Adobe przez yuma, chociaż osobiście uważam, że w zupełności wystarcza evince (znacznie lżejszy i nie mniej funkcjonalny od "kobyły" Adobe)

- Podaję ten link, bo pokazuje chyba wszystko co większości z nas na dobry początek jest potrzebne, a dzięki oparciu przekazu na zrzutach ekranu jest zrozumiały chyba w każdym języku (pomimo, że napisany generalnie po angielsku).

 

Dodam jeszcze, że nie należ włączać jednocześnie repozytoriów Livna, Freshrpms oraz Atrpms (być może jeszcze innych, o których nie wiem), Bo powoduje to wcześniej lub później (zazwyczaj wcześniej) poważne problemy. Jeśli uznacie, że standardowe repozytoria + Livna nie są wystarczające, to należy skorzystać z wtyczki yum-priorities i ustawić odpowiednie priorytety (kolejność przeszukiwania) tych repozytoriów. Jak to zrobić opisał z grubsza ecik__ w tym poście → http://forum.fedora.pl/index.php?s=&sh...st&p=102985

 

 

BTW Nie ma "fc8". Ten skrót ("fc") pochodzi od nazwy Fedora Core, a od wersji 7 mamy już tylko Fedora. Od czasu gdy repozytoria Core i Extras połączyły się w jedno.

 

[EDIT]Sprawdziłem - w repozytoriach Adobe znaleźć można Adobe Readera. Nie ma wersji polskiej, dostępne wersje można wyszukać (po dodaniu repo Adobe w systemie) poleceniem

yum search AdobeReader

Dla leniwych podam, że instalację można przeprowadzić wpisując

yum install AdobeReader_<język>

Najczęściej jak sądzę wybierany będzie <język>:

  • enu - angielski
  • deu - niemiecki
  • fra - francuski
Jak kogoś interesuje, to niech sobie poszuka :) Są jeszcze wersje w językach skandynawskich, koreańskim, chińskim. Edytowane przez WalDo
drobne korekty, info o AdobeReader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma mnie teraz w domu wiec nie powiem jakie dokladnie, ale bylo bodaj ze 5 podstawowych, nie moglem zainstalowac zadnego mulka ale po dodaniu livna juz wszystko gra i buczy;) dzieki za pomoc spawdze sobie jeszcze jak wyglada ten adobe pod linuxem. A moze wie ktos jak wyglada sprawa z foxitem tzn czy jest pod linuxem i czy ew. dobrze sie sprawuje (nie ukrywam ze na win jak dla mnie duzo lepszy niz AR).

 

PS juz nie bede pisal FC obiecuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Proszę o wskazówke które z dodanych repozytori mogą być konfliktowe

adobe-linux-i386.repo
atrpms.repo
compiz-fusion.repo
fedora-development.repo
Fedora-install-media.repo
fedora.repo
fedora-updates.repo
fedora-updates-testing.repo
freshrpms.repo
jpackage.repo
kde-redhat.repo
livna-devel.repo
livna.repo
livna-testing.repo
planetccrma.repo
rpmforge.repo

Dodawałem je sukcesywnie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć: kio-sysinfo, baobab, superkaramby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spokojnie mozesz uzywac tych:

adobe-linux-i386.repo
Fedora-install-media.repo
fedora.repo
fedora-updates.repo
livna.repo

devel i testing w ramach potrzeb, a inne sporadycznie i na wlasna odpowiedzialnosc, ale na pewno nie razem z wymienionymi...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawałem je sukcesywnie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć: kio-sysinfo, baobab, superkaramby
A to ciekawe ;)

Sprobuj może

yum provides superkaramba
yum provides baobab

Co do kio-sysinfo to dokładnie nie wiem, bo nie używam KDE i nie interesowałem się bliżej tematem, ale osobnego pakietu, to chyba nie znajdziesz ;) Podobnie chyba jak innych z przedrostkiem "kio-" → http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=5222 przeczytaj pierwsze zdanie w pierwszym poście i na przyszłość zanim zainstalujesz bez sensu kolejnych kilkanaście repozytoriów, to zapytaj się Googli czy warto ;)

[EDIT]A co w ogóle chcesz zrobić? Po co Ci te kio-sysinfo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...