Skocz do zawartości

Takedowner

Użytkownicy
  • Zawartość

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Takedowner's Achievements

Użytkownik

Użytkownik (5/16)

0

Reputacja

  1. Witam serdecznie, Już niedługo staję przed wyborem tematu pracy inżynierskiej. Niestety promotor, u którego chciałbym pisać ową pracę, zaproponował tematy z dziedzin, z których nie czuję się najlepiej. Dał mi jednak wolną rękę w zaproponowaniu tematu z dziedziny sieci (oczywiście w kontekście napisania jakiegoś programu). Czy mielibyście ciekawe propozycje jakieś aplikacji, którą mógłbym zrealizować na linux'ie ? Chodzi mi o taką aplikację, do realizacji której będę mógł znaleźć jakąkolwiek pomoc, np. w sieci bądź już gotowe rozwiązanie. Czytałem trochę na temat biblioteki libpcap. Czy za pomocą tej biblioteki można zaimplementować ciekawą aplikację, którą można byłoby wdrożyć u jakiegoś ISP'a. Marzyło mi się zrealizowanie takiej aplikacji, aby wizualnie przedstawiała topologie(połączenia) wszystkich router'ów, switch'y itd. danego ISP'a. W dodatku, żeby można było się dobrać do aktualnych parametrów tych urządzeń, kwestia tego czy da się to tak zaimplementować no i jak zaawansowane jest to zagadnienie . Języki programowania, z którymi dobrze radzę sobie to C, C++, C# (Mono) i Javą (jednak najmniej lubię w nim programować). Kwestia tego na ile dany język i biblioteki pozwolą mi na wydobycie informacji z urządzeń sieciowych, korzystnych z punktu właśnie administrowania sieci. Proszę o jakiekolwiek sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  2. Witam wszystkich, Chcialem sie Was zapytac, w jaki sposób moge zainstalowac paczki sciagniete na dysk twardy za pomoca menadzera pakietów yum lub rpm ? Precyzujac pytanie, mam taki problem, ze uzywajac skladni yum localinstall --nogpgcheck nazwa_paczki dla przykladowego pakietu, jego instalacja jest zalezna od drugiego pakietu, który mam sciagniety równiez na dysk i oczywiscie instalacja zawodzi poniewaz nie wiem jak wskazac mu, ze ta zalezna paczka jest równiez w tym katalogu. Czy nalezy dodac jakis opcjonalny parametr wskazujacy katalog z paczkami (lub jakas zmienna zdefiniowac)? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam. [EDIT] Znalazlem rozwiazanie, w którym nalezy zdefiniowac wlasne repo: [Mono] name=RHEL_5 Mono Repo baseurl=file:///home/pawel/Repository/Mono/ Problem w tym, ze wyswietla sie blad o nie istniejacy plik repomd.xml we wskazanej sciezce. Problem jest w tym, ze zalecane jest wykorzystanie narzedzia createrepo, jednak owego nie mam zainstalowanego w systemie :/
  3. Witam. Chcialem się dowiedzieć, czy kompilując aplikację za pomocą GCC, GCJ czy też kompilatora dla C#, które są narzędziami na licencji GPL, mogę bez udostępniania kodu źródłowego sprzedawać oprogramowanie odpłatnie ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  4. Dziękuję za podpowiedź. Poniższa regułka podziałała: iptables -A OUTPUT -p tcp -m tcp --dport 443 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p tcp -m tcp --sport 443 -j ACCEPT A może macie jeszcze jakieś wskazówki, jakby można jeszcze bardziej "zabezpieczyć" się przed światem ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  5. Witam wszystkich. Ostatnio zabrałem się za iptables. Celem moim było ustawienie jak najbardziej rygorystycznych reguł, jedynie aby móc korzystać z przeglądarki internetowej. Niestety nie poradziłem sobie do tej pory z regułami wyjściowymi, aby móc z poziomu przeglądarki przeglądać pocztę na gmail'u. Poniżej wklejam, jaką ustawiłem do tej pory politykę dla iptables: :INPUT DROP [4:2504] :FORWARD DROP [0:0] :OUTPUT DROP [9:10524] -A INPUT -p icmp -m icmp --icmp-type 18 -j DROP -A INPUT -p icmp -m icmp --icmp-type 17 -j DROP -A INPUT -p icmp -m icmp --icmp-type 10 -j DROP -A INPUT -p icmp -m icmp --icmp-type 9 -j DROP -A INPUT -p icmp -m icmp --icmp-type 5 -j DROP -A INPUT -s 127.0.0.0/8 -i eth0 -j DROP -A INPUT -s 192.168.0.0/16 -i eth0 -j DROP -A INPUT -s 172.16.0.0/12 -i eth0 -j DROP -A INPUT -s 10.0.0.0/8 -i eth0 -j DROP -A INPUT -p tcp -m tcp --sport 80 -j ACCEPT -A INPUT -p udp -m udp --sport 53 -j ACCEPT -A INPUT -p tcp -m tcp ! --tcp-flags FIN,SYN,RST,ACK SYN -m state --state NEW -j DROP -A INPUT -f -j DROP -A INPUT -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,PSH,ACK,URG FIN,SYN,RST,PSH,ACK,URG -j DROP -A INPUT -p tcp -m tcp --tcp-flags FIN,SYN,RST,PSH,ACK,URG NONE -j DROP -A INPUT -i eth0 -p icmp -m icmp --icmp-type 8 -j DROP -A OUTPUT -p tcp -m tcp --dport 80 -j ACCEPT -A OUTPUT -p udp -m udp --dport 53 -j ACCEPT Proszę Was bardzo o podpowiedzenie mi jaką dopisać regułkę wyjściową, aby móc wejść na pocztę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  6. Witam, dziękuję za odpowiedź. A może umie mi ktoś pomóc w takiej kwestii. Otóż przy wczytywaniu z pliku polskich literek, są one przechowywane jako 16 bitowe znaki. U innego kolegi ten sam program uruchomiony, ale jednak w pamięci rezydują jako 8 - bitowe znaki. Czy może spotkał się już z takim problemem? A może należy jakieś ustawienia systemowe zmienić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  7. Dzień dobry. Podczas instalacji systemu, z płyty DVD, wybrałem środowisko openbox, ale zaraz po pierwszym uruchomieniu systemu, pojawia mi się okienko logowania, a nie pojawia mi się sekwencja pozwalająca dodać nowego użytkownika, co zawsze się pojawia, gdy instaluje system z graficznym środowiskiem, jak gdm, lxde itp. Proszę o poradę, jak mogę dodać nowego użytkownika, ponieważ mogę się tylko logować jako root. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
  8. Dzień dobry. Napotkałem, choć wyadawać by się mogło, trywialny problem z obsługą strumienia wejściowego "szerokich" znaków poprzez obiekt "wcin". Problem polega na tym, że po poproszeniu użytkownika o wpisanie ciągu znaków (taka krótka prezentacja): #include <wchar.h> #include <iostream> #include <cstdio> wchar_t buf[100]; cout << "Wpisz coś.....\n"; wcin >> buf; ... program nie zatrzymuje się, aby użytkownik mógł wpisać ciąg znaków, ale wykonywanie po wyświetleniu komunikatu jest nadal kontynuowany i wygląda na to, jakby umieścił w tablicy znak "\n", co oczywiście jest nie pożądaną operacją. Oczywiście również przed tą instrukcją próbowałem również czyścić strumień wejściowy, jak i strumień wyjściowy, za pomocą instrukcji fflush(stdin); oraz fflush(stdout); jak również w pętli próbowałem czyścić strumień, ale również to nie dało pozytywnych efektów. Dodam, że ze zwykłaym strumieniem, dla typu char nie ma tego problemu. Pomyślałem, że należy dołączyć bibliotekę #include <winstream> ale kompilator powiadamia mnie, że biblioteki nie odnaleziono. Dodam, że program kompilowałem gcc 4.4.1. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  9. Cześć, chodziło mi o komunikację między wieloma procesami (programami). Mogę mechanizm wykorzystać do zaimplementowania bazy danych, więc uważam temat za rozwiązany. Pozdrawiam. SOLVED
  10. Dzień dobry. Piszę tutaj ponieważ chciałem, abyście mi doradzili temat na projekt. Jestem już po rocznym kursie z języka C. Chciałem się Was zapytać, w jakim przykładowym programie (projekcie) mógłbym zastosować mechanizmy IPC z Linuxa/Unixa ? Chciałbym, żebyście mi doradzili jakiś temat programu, w którym właśnie zastosuje IPC dosępnych na linuxie, tak abym napisał przynajmniej 1500 linii kodu ? Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam.
  11. Witam, oczywiście podzielę się rozwiązanie. Poprostu dodałem jeszcze dodatkowo skrypt, który napisał dla mnie thof także system startował z wyłączonym WiFi, a następnie już normalnie funkcjonowała u mnie kombinacja klawiszy Fn+F2, dzięki drugiemu skryptowi, który napisał poyżej thof. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję serdecznie za pomoc. SOLVED
  12. Dziekuje bardzo za wszystko. Juz wszystko gra. Pozdrawiam
  13. Witam, teraz już coś lepiej działa, ale nie reaguje na kombinacje klawiszowe, tylko na komendy wpisane ręcznie. A oto wynk tych komend: [root@reinyznI events]# iwconfig wlan0 txpower off[root@r events]# /etc/acpi/actions/hotkey.sh hotkey ATKD 0000005d 00000005 wlaczono [root@r events]# iwconfig wlan0 txpower auto [root@r events]# /etc/acpi/actions/hotkey.sh hotkey ATKD 0000005d 00000006 wylaczono [root@r events]# Pozdrawiam.
  14. Dziękuję bardzo za pomoc. Niestety ostatni Pana skrypt nie działa, ale jeżeli Pan nic nie wymyśli, to zadowolę się tym powyżej, co mi Pan napisał ze statycznym wyłączeniem karty. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...