Skocz do zawartości

Instalacja Bez Sieci


matombo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Uzywam fedorki 5 na laptopie bez dostepu do internetu. Oczywiscie chcialbym doistalowac to i owo zwiazane z multimediami. Ale niestety jak juz to bylo pisane gdzies na forum sprawa jest problematyczna. Poprostu trzeba wszystkie pakiety przyniesc na jakims nosniku dbajac o zaleznosci.

Zaznacze jeszcze ze mam dostep do netu z innego komputera. Nawet wiecej - wlasnie z fedory 5.

Czy jest jakis mechanisz w yum'ie, ktory pozwoliby mi na sciagniecie danego programu/pakietu z wszystkimi pakietami niezaleznosciami (i to bez znaczenia czy sa one juz w systemie czy nie) na dysk lokalny i skopiowanie na nosnik i zainstalowanie w domu.

Po prostu chcialby napisac yum ...cos-tam-cos-tam nazwa_programu i wszystko by bylo juz na dysku.

Wiem ze pakiety instalowane yum'em znajduja sie na dysku w katalogu podrecznym (CACHE) (_yum'a_ → yuma) ORT. Ale nie ma tam pakietow ktore juz spelniaja zaleznosci.

Oczywiscie moge zastosowac jakis kombajn do sciagania calych stron (wget albo inne) i zedrzec calosc fedora extras lub/i livna - o ile w ogóle taki numer przejdzie - ale to jest przeciez bez sensu.

 

Pozdroawiam

Matombo.

 

PS. Na wypadek dobrej rady typu: "No to wez laptop i sie wepnij do netu" odpowiadam ze poprostu nie mam takiej mozliwosci. A wlasnie taki myk bylby najlepszy. Pozostaje mi jedynie tylko nosic pakiety i reczne spelniaie zaleznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...