Skocz do zawartości

Dwa proste script-fu na dobry wieczór


prymula

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Od dłuższego czasu, niczym się z Wami nie dzieliłem. Więc teraz przyszedł czas na podzielenie się, prostymi script-fu dla dwóch wydań Gimpa. Na własnej skórze, odczułem powierzchowne traktowanie sepii w Wilbercie – skrypt pierwszy. Oraz druga wtyczka, dodająca podpis na opcjonalnym tle. Zdaję sobie sprawę że Ameryki nie odkryłem, chodzi po prostu o hobby i dobrą zabawę.

To tyle, liczę na konstruktywną krytykę.

Gimp 2.10

https://prymula.ct8.pl/download/przem-apply-sepia.scm

https://prymula.ct8.pl/download/przem-add-background-under-text.scm

Gimp 3.0.0RC2

https://prymula.ct8.pl/download/przem-apply-sepia-v3.scm

https://prymula.ct8.pl/download/przem-add-background-under-text-v3.scm

Pozrawiam i życzę miłego wieczoru :)

ps. Lepiej nie pytajcie czemu prawa dostępu są na 0755....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki były pierwotnie pisane dla wydania 2.10 a następnie portowane dla 3.0.0RC1. Jednak w RC2 zmieniono nieco API wtyczek i wkradło się małe zamieszanie. Przed chwilą uzdatniłem - choć nie w pełni - wtyczkę do dodawania sepii. Wtyczka póki co obsługuje jedynie kolorowe zdjęcia. Script-fu do dodawania podpisu dla wersji RC2, już działa, choć za nic w świecie nie można dodać kolorowego tła podpisu  do monochromatycznego zdjęcia - w 2.10 i RC1 nie stanowiło to problemu.  

Wychodzi na to że tak już na razie zostanie, skrypty dla RC2 z mojego założenia źle współpracują ze zdjęciami monochromatycznymi. Co prawda nie zrzucają żadnych błędów, aczkolwiek moja koncepcja była inna. W 2.10 i 3.0.0RC1 wszystko dobrze działało a w RC2... BUG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...