Skocz do zawartości

Ext3 / Reiserfs / Xfs


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie co do systemów plików. Oczywiście ext3 to system plików z jurnalem od ext2 rózni się np tym że po restrcie awaryjnym kompa nie trzeba sprawdzać spójności. ReiserFs to o ile wiem, szybki system plików najlepszy do dużej ilości małych plików ale już z dużymi jest gorzej.

 

To jest na razei tyle co wiem na ten temat. Chciałbym zapytać jakie są jeszce ważne aspekty systemów plików podanych w temacie i jakie i gdzie polecacie i dlaczego?

 

Z góry dziękuję za szczegółowe i konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś używałem reiserfs ale wróciłem do ext3. Po "nie naturalnym" restarcie/wyłączeniu komputera z systemu reiserfs mogą zniknąć dane albo zostać uszkodzode. Chociaż rzeczywiście wydaje się być szybszy jest o wiele mniej bezpieczny od Ext3. Dobre wyjaśnienie jest również w handboku do gentoo: http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/hand...l?part=1&chap=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem już przyzwyczajony do reisera i zawsze na nim wszystko instaluje :) Co do tych problemów z plikami (to odpukać), nic takiego mi się nie zdarzyło.

 

Co do tematu, to znalazłem kiedyś info, żeby nie stawiać systemu na jfs, dokładniej, to się ponoć coś z grubem pluje link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...