Skocz do zawartości

dwa linuksy na jednym dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś próbował zainstalować dwie różne dystrybucje na jednym dysku?? konkretnie chodzi mi o Fedorę i Mandrak'a - czy istnieje możliwość wyboru dystrybucji przy starcie

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie probowalem - troche czytalem i slyszalem - o ile wiem nie ma problemu.

umiejetnie ustawione partycje,grub/lilo poprawnie skonfigurowane i tyle.

 

zaslyszalem na ten temat jeden zarzut przeciwko Fedorze - nie widzi partycji swapu innej dystrybucji i tworzy swoja marnotrawiac miejsce na dysku.

ale wydaje mi sie ze jest tak tylko gdy wlaczysz automatyczne partycjonowanie na dostepnym wolnym miejscu

 

jesli sie myle - poprawcie...

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

zaslyszalem na ten temat jeden zarzut przeciwko Fedorze - nie widzi partycji swapu innej dystrybucji i tworzy swoja marnotrawiac miejsce na dysku.

[...]

sparky

 

no to można zainstalować fedore jako pierwszy system... i problem rozwiązany :) (chociaż powiem szczerze że o tym nie słyszałem...)

 

Tu jest przykładowy artykuł, może się przyda ...

 

Instalacja 3 systemów na jednym dysku w tym 2 różne dystrybucje linksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
czy ktoś próbował zainstalować dwie różne dystrybucje na jednym dysku?? konkretnie chodzi mi o Fedorę i Mandrak'a - czy istnieje możliwość wyboru dystrybucji przy starcie

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Sorki że tak późno, ale jednak odpowiem Ci. Ja instalowałem i to ładnych parę razy. Pierwszą instalację spieprzyłem, bo zbyt dawno się Unixem nie posługiwałem i Linux ćwiczyłem byłem. Ale jadą razem na jednym wóznku, w dodatku z dwoma innymi Windowsami (XP i Me).

Pierwszym systemem do zainstalowania powinien byc Mandrake, nastepnie Fedora (jeżeli masza same Linuxy - jeżeli chcesz mieć Windę, najpierw instaluj Windę, później Mandrake a na końcu Fedorę). Istnieje możliwość wyboru dystrybucji przy starcie komputera; ja używam Gruba na jednym komputerze, a na drugim Lilo (podobna konfiguracja) i wszystko idzie OK. Drobna rada: po zainstalowaniu Mandrake'a, spisz sobie zawartość jego pliku konfiguracyjnego. Mnie sie raz przydało - możesz to potem 'z ręki' wpisac do Gruba i odpalić wszystko.

 

mam nadzieję, że ci się przyda to, co napisałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...