Skocz do zawartości

Zdjęcie

Clamtk (Najpewniej) Nie Skanuje

Clamtk barak skanowania nie skanuje nie działa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 NoRobot

NoRobot

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 60 postów

• Zainteresowania:Fotografia, grafika cyfrowa, informatyka, wycieczki rowerowe - kontakt z naturą, dobre filmy, które coś wnoszą do mojego życia i takie książki.

Napisano 05 luty 2017 - 21:50

Mam następujące pytanie: Czy ktoś ma u siebie Clamtk? Ustawiłem sobie godzinę automatycznego skanu katalogu domowego i ... historia skanowania jest pusta. Coś chyba z nim nie tak.

• 0

#2 isilo

isilo

Początkujący

• Nowi użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2017 - 13:24

Miałem identyczny problem, jeśli mu się włączy manualnie przez Akcesoria -> Skaner wirusów (księgowa Warszawa), to skanuje bez problemu, ale przy ustawieniu automatycznego skanowania nie  wyświetla żadnych logów skanu. Szukałem rozwiązania aż w końcu się poddałem i przerzuciłem się na ClamAV, który nie ma tego problemu :)

• 0

#3 NoRobot

NoRobot

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 60 postów

• Zainteresowania:Fotografia, grafika cyfrowa, informatyka, wycieczki rowerowe - kontakt z naturą, dobre filmy, które coś wnoszą do mojego życia i takie książki.

Napisano 08 luty 2017 - 14:29

U mnie jeszcze zgłaszał, że baza wirusów nie jest aktualna, chociaż poprawnie wyedytowałem plik /etc/freshclam.

Czy wiesz czy można i jak ustawić ClamAV na automatyczne skanowanie?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Clamtk, barak skanowania, nie skanuje, nie działa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników