Skocz do zawartości

Częste Problemy Z Uruchomieniem Fc5 Laptop


jarekR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainstalowalem FC5 na swoim laptopie, firma gericom. Problem polega na tym, że cześto komputer wyłacza się podczas startu systemu. Jeśli fedora nie był odpalana powiedzmy jakieś 10 godz to się bez problemy właczy. Natomiast jesli wylaczymy komputer to watpliwa sprawa, czy się jeszcze raz włączy.

 

Oto komunikaty, które wydały mi się najważniejsze:

 

cpufreq: change failed with new_state 2 and state 0

 

komputer po jakimś czasie wyłacza się po komunikacie: Uruchamianie udev:

 

Podejrzewam że to jakiś problem z obługą zasilania, też nie wiem na pewno.

Jeśi trzeba coś zmienić, to bez problemu moge dostać się do konsoli(Jak odczekam jakiś czas to fedora się odpali). Jeśli ktoś może zna dystrybucję, która by nie miała z tym problemów, albo wie jak na niej ten problem rozwiązać. To też czekam na rady. Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje to też proszę pisać.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytałeś się o dystrybucję na laptopa ja mam suse 10.1, z Fedorą miałem problemy na początku ale udało mi się ją zmusić do pracy na laptopie. Ale Suse jest bezproblemowy na laptopie, wykrywa wszystko i sam praktycznie wszystko ustawia, w sumie jest łatwiej niż w windows.

Ale ma jedną wadę trzeba się nieźle naprodukować aby poinstalować wszystkie multimedia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równierz mam problem z fedora 5 na laptopie po instalacij wszytsko przebieglo poprawie nie chce mi zaladowac jajka nie wiem czemu myslalem ze to problem z procesorem posiadam centrino duo upewnilem sie ze ten procesor nie jest 64bitowy mam zainstalowana wersje i386 pry rubie instalacij x86_64 wyskakuje mi komunikat zebym zainstalowal wersje 32 bitowa i tak wlasnie robie po calej instalacij przy pierwszym uruchomieniu wyskuje mi takie cos

IPB Image

a nastepnie czarny ekran i tyle co mam zrobic prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po wpisaniu yum update yum wypluwa mi

Import error No module named yummain

po wpisaniu yum updtae to samo

a gdy wpisze samo yum to:

File "/mnt/sysimage/user/bin/yum", line28 in ?

import yummain

Z tego moza wywnioskowa ze nie mam yummain z skad go wziasc i jak wgrac

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyskto simiga wielki dzieki:)

 

Wszystko śmiga czyli system już wstaje czy tylko aktualizacja przebiegła pomyślnie?

 

ale nadal pokuzuje to ze zdjaciu czemu??

 

Przyczyn może byc kilka. Spróbuj najpierw zaktualizowac bios w komputerze. Bardzo często są błędne (niezgodnośc ze specyfikacją( i powodują różne problemy. Poza tym możesz spóbowac jądra 2.6.18 z updates-testing:

 

yum --enablerepo=updates-testing update kernel

 

Jeśli to dalej nie pomoże to należałoby zgłosi błąd w bugzilli (np. tak jak tutaj -> https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_bug.cgi?id=169738) i deweloperzy zajmą się problemem.

 

Spróbuj też dodac opcję acpi=noirq albo acpi=off i zobacz czy zniknie komunikat (to jest tylko obejście problemu, a nie jego rozwiązanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...