Skocz do zawartości

Instalator Fedory 10 Zawiesza Się


md_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zainstalować na moim laptopie. Oto on:

 

http://www.ceneo.pl/1730906

 

Do tego wszystkiego warto dodać, że posiada sieciówkę Realteka 8139 oraz Wi-Fi Atheros 5007EG.

 

Sytuacja wygląda następująco:

 

Ściągnąłem Omegę 10 (remix z multimediami - nie mam zbyt często internetu na laptopie), nagrałem na CD-R Verbatima, włączyłem sprawdzanie płyty - wszystko było OK. LiveCD odpaliło się jak należy. Włączyłem instalator, przechodzę przez kolejne etapy, aż do partycjonowania. Tam postanowiłem, że zmniejszę NTFS-a z XP i z wolnego miejsca zrobię partycję dla Fedory. Wtedy, przy wybieraniu rozmiaru partycji dla Fedory (trzymanie LPM na guziku przy liczbie MB), system zawiesza się. Próbuję kombinacji Ctrl+Alt+Backspace, niestety nie działa. Próba włączenia Caps Locka też nie wyszła. Pomógł tylko twardy reset. Chciałem spróbować instalacji z opcją "acpi=off", niestety - sytuacja ta sama. Bardzo podobnie było z Fedorą 9, jednak tamta wieszała się dopiero po instalacji systemu na dysku.

 

Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Karta graficzna: ATI, wiec stawiałbym że to ona sprawia problem i zawiesza system (dokladnie chodzi o sterownik). Zobacz czy dodanie parametru "nomodeset" do jadra nie rozwiąże problemu. Jest dość duża szansa że to pomoże.

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Karta graficzna: ATI, wiec stawiałbym że to ona sprawia problem i zawiesza system (dokladnie chodzi o sterownik). Zobacz czy dodanie parametru "nomodeset" do jadra nie rozwiąże problemu. Jest dość duża szansa że to pomoże.

 

Pozdrawiam,

Esail

 

Dziękuję, twoja rada pomogła, ale mam jedno pytanie. Mianowicie "nomodeset" wyłącza zmienianie rozdzielczości w konsoli, jednak czy nie będzie kolidowało to jak dopiszę "vga=792"?

 

EDIT: Nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...