Skocz do zawartości

Root -problemy Z Logowaniem


nibler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem: nie mogę się zalogować jako root. Po wpisaniu root i podaniu hasła wyskakuje okienko z informacją iż moja sesja trwała krócej niż 10 s. Z logowaniem sie jako zwykły uzytkownik nie mam problemu.

Wiecie może co z tym zrobić i jak to ewentualnie naprawić??

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbujesz się logować do X-ów kiedy dostajesz ten komunikat? Ja mam problem podobny tylko odwrotny. Mogę wejść do X-ów tylko rootem a nie mogę żadnym innym użytkownikiem. Problem wystąpił u mnie po rekompilacji jądra na FC4.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyslnie (chyba wiekszosc, o ile nie wszystkie) managery graficzne nie pozwalaja sie logowac na konto roota w trybie graficznym, poniewaz to konto NIE JEST do codziennego uzytku. na nim robi sie tylko rozne administracyjne rzeczy (i to najczesciej korzystajac z su -).

Problem wystąpił u mnie po rekompilacji jądra na FC4.

po co kompilujesz jajko jak sa gotowe specjalnie przygotowane paczki ? (chyba ze musiales jakas niestandardowa opcje wlaczyc ?). problem wystepuje w kazdym srodowisku graficznym (gnome, kde, flux...)? ja raczej jestem sklonny bardziej stwierdzic ze cos namieszales w ustawieniach X-ow, niz to miala by byc wina nowego jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekompilację jądra robiłem z konieczności. Nie sądzę też by problem dotyczył błędów rekompilacji.

Wg mnie jest to problem albo uprawnień albo konfiguracji X-ów, niestety nie wiem gdzie szukać. Działanie systemu wygląda w tej chwili następującą: system uruchamia się bez problemów do poziomu INIT=3. W tym miejscu mogę się zalogować każdym użytkownikiem. Natomiast nie mogę z tego miejsca uruchomić żadnych X-ów użytkownikiem innym niż root. Uruchomienie Gnoma kończy się odpaleniem pustego ekranu graficznego, uruchomienie KDE wraca mnie z powrotem do konsoli tekstowej.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda końcówka logu Xorg przy logowaniu zakończonym niepowodzeniem:

 

(**) Option "CustomKeycodes" "off"

(**) Keyboard0: CustomKeycodes disabled

(II) XINPUT: Adding extended input device "Keyboard0" (type: KEYBOARD)

(II) XINPUT: Adding extended input device "Mouse0" (type: MOUSE)

(EE) Couldn't load XKB keymap, falling back to pre-XKB keymap

(II) Mouse0: ps2EnableDataReporting: succeeded

(II) RADEON(0): [drm] removed 1 reserved context for kernel

(II) RADEON(0): [drm] unmapping 8192 bytes of SAREA 0xd0a62000 at 0xb3ecb000

 

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...