Skocz do zawartości

Problem Z Ustawieniem Monitora W Laptopie Acer


supermasa

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam problem. chcialem sobie zainstalowac (_linuxa_ → Linuksa) ORT na moim laptope i wybralem fedore core 4 no i jak juz zaistalowalem to nie moge zmienic ustawien monitora z domslnych na takie jakie w rzeczywistosci mam gdyz ja moj laptop to ACER 5024WLMi z turionem 64 ML-34 a moja karta graficzna to ATI MOBILITY RADEON X700 PCI Express 128MB VRAM, a rozdzielczosc mojego notebooka to 1280 x 800 jednak przy instalajci nie moge ustawic ani mojej karty grafcznej ani rozdzielczosci ktora max jest 800x 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj laptop to ACER 5024WLMi z turionem 64 ML-34 a moja karta graficzna to ATI MOBILITY RADEON X700 PCI Express 128MB VRAM
Sprzęt zupełnie jak mój wink.gif

 

i co mam z tym xorg.conf i/lub modeline zrobic??
Zmodyfikować odpowiednimi wpisami dla twojego monitora?

To nic nie da. ATi jest na tyle niegenialną firmą, że zapomniała o rozdzielczości 1280x800 w starych sterownikach, których pewnie używasz. Zapewniam Cię, że nigdy nie włączysz na niej tej rozdzielczości, to niewykonalne.

Rozwiązanie: wgraj najnowsze jajko i również najnowsze sterowniki ATi. Moja paczka:

kernel-module-fglrx-2.6.13-1.1532_FC4-8.18.6.1-0.lvn.1.

Włącz repo rpm.livna.org i wpisz:

yum install kernel-module-fglrx-2.6.13-1.1532_FC4

 

Mankament jest taki, że musisz wgrać do tego nowe jajko, które ma na razie wyłączone pełne wsparcie ACPI (burst), więc nie zobaczysz stanu baterii itp. Zauważyłem, że po wgraniu tych nowych sterków po uruchomieniu starego jajka jest rozdzielczość 1280x800, ale akceleracji nie ma.

 

Na listach mailingowych Fedory piszejest napisane, że deweloperzy obecnie ciężko pracują nad poprawieniem obsługi ACPI. Chyba najnowsze jądro z gałęzi development ma ją włączoną, ale nie radzę z nim eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz nie mam z czym porownac ale nie jest chyba glosny czasami jak sie wlaczal wentylatory ktore nie chodza caly czas to lekko szumi, jednak nie jest to taki szum jak w zwyklym kompie, tylko jakies 3-4 razy slabszy. a jesli chodzi o wydajnosc grafiki to nie wiem, nie testowalem a procesora to 1,8 ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj laptop to ACER 5024WLMi z turionem 64 ML-34 a moja karta graficzna to ATI MOBILITY RADEON X700 PCI Express 128MB VRAM
Sprzęt zupełnie jak mój wink.gif

OT: glosny jest ten laptop? cpuspeed dziala poprawnie? jaka wydajnosc tej grafiki jest? (mozesz pokazac wyniki glxgears)

Najgłośniejszy element to napęd optyczny po włożeniu CD-ROMa, inne płyty nie powodują głośnej pracy. Cpuspeed działa wyśmienicie. Akceleracja działa przyzwoicie:

[root@pat pat]# glxgears
14728 frames in 5.0 seconds = 2945.600 FPS
17662 frames in 5.0 seconds = 3532.400 FPS
17743 frames in 5.0 seconds = 3548.600 FPS
17697 frames in 5.0 seconds = 3539.400 FPS
17702 frames in 5.0 seconds = 3540.400 FPS
17707 frames in 5.0 seconds = 3541.400 FPS
17688 frames in 5.0 seconds = 3537.600 FPS

Istnieją mankamenty, a właściwie jeden → ACPI. Dużo się w tej sprawie dzieje, więc niedługo może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...