Witam,
Dysk zewnętrzny Maxtor OneTouch III 1Tb na USB używam do robienia kopii zapasowych 250 GB danych backupuje się ponad 20 godzin , ten sam backup na zewnętrznym WD 300 GB podpiętym na tym samym kablu do tego samego gniazda USB lekko ponad 3 godziny. Ten Maxtor to jakaś sprzętowa macierz Raid0, ale Fedora wykryła i sformatowała go bez problemu chociaż trwało to zbyt długo. Ze strony Maxtora dowiedziałem się że firmware do niego jest na GPL nawet linukowe narzędie do edycji kodu - ale żadnych sterów nie ma , najwyraźniej liczą że im społeczność OpenSource wyprodukuje - leniuszki . Czy ktoś może już walczył z tym problemem ?
Pozdrawiam