Skocz do zawartości

the_sevi

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez the_sevi

  1. Już działa. Wstyd mi że powód był tak banalny Ktoś po moją nieobecność coś pokombinował z BIOSem. Jak wczoraj za radą wizkida wszedłem do BIOSu zauważyłem, że oba napędy optyczne były wykryte jako napędy CD-ROM. Po zmianie ustawienia na DVD-ROM napędy działają. Zastanawia mnie jednak to dlaczego nagrywarka (master) działała poprawnie natomiast DVD-ROM (slave) nie chciał. Chyba walnę głową w ścianę może przybędzie trochę rozumu. Co do sensowności stosowania takiego rozwiązania to specyfika kanałów IDE jest taka, że gdy na jednym kanale są dwa napędy wówczas szybkość działania szybszego z nich jest ograniczana przez wolniejszy. Ja sie ma starą płytę główną (tak jak ja) z 2 kanałami IDE oraz 2 dyski twarde i 2 napędy optyczne wówczas powinno się podłączyć dyski na jednym kanale, a napędy optyczne na drugim. Dodatkowo szybszy napęd/dysk powinien być ustawiony jako master (chociaż niekoniecznie).
  2. Witam wszystkich. Niedawno przesiadłem się na Linuksa. Z początku używałem przez parę (około 4) tygodni Mandrivy 2006 jednak nie byłem do końca zadowolony z tej dystrybucji. Postanowiłem poszukać jakiejś innej dystrybucji. Mój wybór padł na Fedora Core 5 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest jednak jeden szkopuł, mianowicie od początku odkąd używam Fedory mam problem z napędem DVD-ROM marki Pioneer (DVD-120SZ), ponieważ pomimo iż jest widoczny w systemie jako hdd - co się zgadza bo jest na kanale secondary jako slave - nie jestem w stanie zamontować żadnej płyty z tego napędu. Zawsze wyskakuje błąd: Unable to mount media. There is probably no media in the drive. Jako master na tym kanale posiadam nagrywarkę DVD-RW - która działa poprawnie. Nie mam pojęcia co może być nie tak. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. P.S. Chciałbym zaznaczyć że na Mandrivie oba napędy działały.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...