Skocz do zawartości

tetryk

Użytkownicy
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

tetryk's Achievements

Początkujący

Początkujący (3/16)

0

Reputacja

  1. Komenda "ifup eth0" zwraca, ze nie ma takiej komendy. :-) Co do "system-config-network": probowalem juz wczesniej dolazyc karte, ale po pierwsze, nie ma do wyboru takiej, ktora mam (jedyna, ktora system "akceptuje" z tych ktore sa to RTL8139, ale nie wiem co ustawiac w "device" (probowalem eth0 i eth1) i w "resoucesach"). Jednak ta karta jest nieaktywna, proba ustawienia polaczenia przy pomocy tej karty tez daje to polaczenie nieaktywne, a gdy wciskam "active" to system pieni sie, ze nie moze go uaktywnic... Nie bardzo wiem co mam z tym zrobic, bo to moje pierwsze doswiadczenie z Linuxem w ogole...
  2. Nie ma takiego pliku, jest natomiast plik ifcfg-lo, w ktorym jest tak: DEVICE=lo IPADDR=127.0.0.1 NETMASK=255.0.0.0 NETWORK=127.0.0.0 BROADCAST=127.255.255.255 ONBOOT=yes NAME=loopback plus notka: If you're having problems with gated making 127.0.0.0/8 a martian, you can change this to samething else (255.255.255.255, for example)
  3. Witam! ifconfig daje: Link encap:Local Loopback inet addr: 127.0.0.1 Mask: 255.0.0.0 inet6 addr: ::1/128 Scope: Host UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric: 1 RX packets: 1629 errors: 0 dropped: 0 overruns: 0 frame: 0 TX packets: 1629 errors: 0 dropped: 0 overruns: 0 carrier: 0 collisions: 0 txqueuelen: 0 RX bytes: 3371198 (3.2MiB) TX bytes: 3371198 (3.2 MiB) natomiast w hwconf pisze m.in.: class: NETWORK bus: PCI detached: 0 device: eth0 desc: "Realtek Semiconductor Co., Ltd. Unknown device 8168" vendorId: 10ec deviceId: e000 pciType: 1 pcidom: 0 pcibus: 3 pcidev: 0 pcifn: 0 Z gory dzieki za pomoc... Pozdrawiam
  4. Witam! Wlasnie zainstalowalem FC5 i nie potrafie polaczyc sie z internetem. Moja karta (na plycie) to RTL8111B. Jestem kompletnie zielony w te klocki i nie wiem w ogole jak sie za to zabrac, wiec jesli ktos z was moglby mnie pokierowac, bylbym bardzo wdzieczny. Czytalem kilka tematow wczesniejszych poswieconych temu problemowi, ale niewiele z nich zrozumielem i niewiele potrafilem w tym kierunku zdzialac. Z gory dzieki za jakiekolwiek wskazowki i prosze o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...