Komenda "ifup eth0" zwraca, ze nie ma takiej komendy. :-)
Co do "system-config-network": probowalem juz wczesniej dolazyc karte, ale po pierwsze, nie ma do wyboru takiej, ktora mam (jedyna, ktora system "akceptuje" z tych ktore sa to RTL8139, ale nie wiem co ustawiac w "device" (probowalem eth0 i eth1) i w "resoucesach"). Jednak ta karta jest nieaktywna, proba ustawienia polaczenia przy pomocy tej karty tez daje to polaczenie nieaktywne, a gdy wciskam "active" to system pieni sie, ze nie moze go uaktywnic... Nie bardzo wiem co mam z tym zrobic, bo to moje pierwsze doswiadczenie z Linuxem w ogole...