Skocz do zawartości

nexus404

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez nexus404

  1. Witam, ja mam z koleii GF2 Mx 400, i pomimo do zastosowańia się do porad instalacji sterowników NV mam różnowrakie problemy: sypanie się X'sów,, komunikaty przy "yum'owainiu" strowników: "Setting up Presto Reading Presto metadata in from local files Loading mirror speeds from cached hostfile Setting up Install Process Parsing package install arguments 0 packages excluded due to repository priority protections 0 packages excluded due to repository protections Nothing to do" Kombinowałem juz z podmianą z i383 na i686, instalacje livny...i z metodą instalacyjną bex X'sów....z rezultatami marnymi...ciągle coś nie gra lub jakieś błędy To mój pierwszy linux bo ma już dość komercyjengo dziadostwa Win... Czy ktoś mi może poradzić konktretnie, kto np. ma tą lub podobną karte i czy mu się udało ze starownikami....lub co zrobić by było. Czy instalować wszelkie pakiety Livny, bo gdzieś czytałem na forum że to blokuje SELinux'a, czy kombinować ze steronikami do F2,3,4...każdej innej wersji niż F7. Bardzo Prosił bym o pomoc.
  2. Właśnie, ja mam dokładnie to samo...niby wszystko ładnie, ale nvidia.ko wywyłało błąd. Wcześniej nie dało rady (_wogóle_ → w ogóle) ORT instalować starów, dopóki nie pczytałem gdziś na forum, o podmianie kernela z i383 na i686. Fakt, to pomogło. Stery się zainstalowały, ale teraz dostałem kernela na Xenie innego: [root@is ~]# rpm -qa | grep kernel kernel-xen-devel-2.6.20-2925.9.fc7 kernel-headers-2.6.21-1.3194.fc7 kernel-2.6.21-1.3194.fc7 kernel-xen-2.6-doc-2.6.20-2925.9.fc7 kernel-debug-devel-2.6.21-1.3194.fc7 yum-kernel-module-1.1.4-1.fc7 kernel-xen-2.6.20-2925.9.fc7 kernel-debug-2.6.21-1.3194.fc7 kernel-devel-2.6.21-1.3194.fc7 kernel-doc-2.6.21-1.3194.fc7 [root@is ~]# rpm -qa | grep nvidia xorg-x11-drv-nvidia-1.0.9762-2.lvn7 xorg-x11-drv-nvidia-devel-1.0.9762-2.lvn7 kmod-nvidia-debug-1.0.9762-1.2.6.21_1.3194.fc7 kmod-nvidia-1.0.9762-1.2.6.21_1.3194.fc7 kmod-nvidia-legacy-1.0.7185-2.2.6.21_1.3194.fc7 Przy próbie yum'owania nvidi ponownie...niby startuje, szuka...ale kończy się to "Nothing to do" :| Teraz X'sy na Xenie nie startuja. a na debug'u jest ok. Zmieniłem w /etc/X11/xorg.conf z nv na nvidia, ale X'sy nadal nie wstają. Przyznaje że (_linuxa_ → Linuksa) ORT mam od kąd wyszą Fedora 7, a stery i cała gama pakietów i softu to i tak już dla mnie wyczyn. Beryl wcześńiej się nie startował, a teraz...włącza się, ale jest "martwy". W jaki sposób to naprawić, tak było ok
×
×
  • Dodaj nową pozycję...