Skocz do zawartości

Lin Pod Win


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem namieszalem troszke w fstabie i niemoge dostac sie do (_linuxa_ → Linuksa) ORT , niechce mi zamontowac zadnej partycji - podobnie jest w trybie rescue ,

musze zmienic wpis w fstab a (_niemam_ → nie mam) ORT jak to zrobic jak tylko pod winem (chyba) - ((_niemam_ → nie mam) ORT startowej)

 

program explore2fs jest tylko do odczytu

dzieki za pomoc :)

 

Checking root file system

Warning ... fsck.ext3 for device LABEL=/1 exited with signal 11

 

musze wywyalic tą jedynke z LABEL - chyba i (_pujdzie_ → pójdzie) ORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LABEL=/1 / ext3 defaults 1 1

none /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0

none /proc proc defaults 0 0

none /dev/shm tmpfs defaults 0 0

/dev/hda9 swap swap defaults 0 0

/dev/cdrom /mnt/cdrom udf,iso9660 noauto,owner,kudzu,ro 0 0

/dev/fd0 /mnt/floppy auto noauto,owner,kudzu 0 0

/dev/hda5 /mnt/d vfat auto,rw,user,gid=test,umask=007 0 0

/dev/hda6 /mnt/e vfat auto,rw,user,gid=test,umask=007 0 0

/dev/hda7 /mnt/f vfat auto,rw,user,gid=test,umask=007 0 0

/dev/hda1 /mnt/c vfat auto,rw,user,gid=test,umask=007 0 0

 

to znaczy sytuacja wyglada tak - wczesniej mialem zainstalowana fedore 1 i mialem wlasnie takiego fstaba jak widac - ktorego skopiowalem sobie aby wrazie co niemusial wpisywac wszystkiego od nowa

 

- po pól roku musialem instalnac fedorke od nowa i pomyslalem, ze do nowo zainstalowanej fedorki 1 wstawie sobie tego starego mojego fstaba zeby nie wpisywac wszystkiego od nowa - no i teraz sie nie odpala - widocznie musialem miec inaczej cos w starej fedorce niz mam tera w od nowa instalowanej . Tak sobie mysle ze ta "1" w LABEL=/1 jest nie potrzebna i powinno byc samo LABEL=/ - patrzalem w necie ze ludzie maja wlasnie samo / bez 1 na koncu - nie wiem moze sie myle - narazie (_niemam_ → nie mam) ORT innego pomyslu -

 

w trybie rescue nie podmontowuje mi zadnej partycji wiec niemoge nigdzie wejsc

gdyby mmial ext2 to nie bylo by problemu ale mam ext3 i raczej (_niema_ → nie ma) ORT programu zeby zapisywal na partycji linuxowej ext3 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal 1 linijkę i wpisz:

 

/dev/partycja_root(np hda8) / ext3 defaults 1 1

 

Tylko jak chcesz to zrobić jak nie możesz się "zachrootować" na tą partycje?

 

na pewno opcja 'rescue' u Ciebie nie działa? dziwne ,,,, może zapominasz wydać komende:

chroot /mnt/sysimage

 

a potem dopiero edytować ?

 

po nie wiem co rozumiesz przez - "w trybie rescue nie podmontowuje mi zadnej partycji

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina fstaba tylko systemu plikow - cos sie napieprzylo - nie wiem jakim cudem niechcial mi nic zamontowac - czyli nawet wtrybie rescue napisal mi ze sa problemy z dostaniem sie do systemu i nawt chroot nic niedal niemoglem sie dostac do glownej partycji - ale to juz przszlosc - bo niestety musialem przeinstalwoac bo nie wiedzialem jak sobie z tym poradzic - zapuszczalem fsck cos tam znajdywal ale nic nienaprawil ciagle to samo - dziwny problem ale niemialem czasu zeby z tym walczyc -

 

dziekuje za zainteresowanie :) do nastepnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...