Skocz do zawartości

Instalator Fc5


cracket

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy mi się wydaje czy instalator FC5 nie sprawdza ilości wolnego miejsca na partycji / ??

Jest to trochę irytujące zwłaszcza ze wybierając pakietow instalatorek nie zlicza, ani nie pokazuje rozmiaru poszczególnych pakietów, a potem po 3 płytce mówi - sorry.Zdaje się że instalator FC4 ostrzegał, że nie ma miejsca na dysku na wszystkie pakiety

 

A tak przy okazji, zdarzyło się komuś przy instalacji FC5 (x64) na osobnej partycji żeby winda 2000 nie chciała zastartować z komunikatem że nie może znaleźć plików systemowych?? Partycja windy jest widoczna, można ją podmontować, jedyne o czym ostrzega fsck, to różnica między bootsektorem a kopią....

Grub jak najbardziej działa dobrze, bo wyświetla się menu windy z wyborem systemu operacyjnego.

Co zrobić z taką "skiszoną" windą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki startowe z Windy (boot.ini, ntldr, ntdetect.com itp.) muszą być na partycji aktywnej - startowej. I musi to być chyba partycja podstawowa. Jeszcze spróbuj wyedytować plik /boot/grub/grub.conf. Wpis dla Windy:

title Win 2K/XP
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1

Napisz, czy tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na roota dałem tyle ile mogłem - 3.5 GB i żeby tyle wycisnąć musiałem dodatkowo skleić 2 partycje- starego linuksa i jego swapa - w jedną i zrezygnować ze swapa (zwłaszcza że mam 1GB ram).

 

A co do problemu ze startem windy to mam podejrzenie że to sam zepsułem - wycinając jedną partycję podstawową - teraz mam hda1 z linuxem i hda3 z windą

- komunikat jest taki:

 

"Nie można uruchomić systemu Windows 2000 z powodu sprzętowego

błędu konfiguracji dysku.

Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.

Sprawdź ścieżkę oraz dysk. Sprawdź w dokumentacji systemu

Windows 2000 oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe

informacje Na temat konfiguracji dysku."

 

i problem jest z grubsza opisany na stronce:

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=4427

Więc pewnie będę musiał poprawić boot.ini, albo pomieszać z numerami partycji żeby winda odnalazła sie w nowym podziale dysku.

 

Dziś wieczorem się z nim rozprawię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na roota dałem tyle ile mogłem - 3.5 GB

To jest stanowczo zbyt mało. Ja mam 10, a zajęte już ~6. Fedora zdaje się po instalce standardowej ma coś ~2,5 GB.

zrezygnować ze swapa (zwłaszcza że mam 1GB ram)

Też mam giga ramu, ale ze swapa bym nie zrezygnował. Wbrew pozorom nawet w takiej sytuacji moze się przydac.

teraz mam hda1 z linuxem i hda3 z windą

W takim wypadku musisz skorzystać z opcji map w grub.conf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnować ze swapa (zwłaszcza że mam 1GB ram)

Też mam giga ramu, ale ze swapa bym nie zrezygnował. Wbrew pozorom nawet w takiej sytuacji moze się przydac.

to fakt, taka decyzja niesie za soba mozliwosc wystapienie niestabilnosci systemu,

 

w twoim skrajnym przypadku, kiedy nie chcesz tworzyc partycji SWAP, pomysl o pliku wymiany SWAP - np. 64 MB, jest on co prawda wolniejszy od partycji SWAP bo dochodza operacje na systemie plikow ktory stosujesz na partycji, ale moze Cie uratowac w przypadku obciazenia systemu - przerobilem to i wiem o czym mowie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...