Skocz do zawartości

Problem Z Fc5 środowisko Graficzne


kubas_33

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zainstalowałem Fedora Core 5 oczywiście w trybie tekstowym, bo inaczej nie mogłem. Przy instalacji w trybie graficznym wyskakiwały jakieś pionowe paski na ekranie i nic poza tym. Dlatego zainstalowałem w trybie graficznym.

Ale teraz mam problem, bo nie moge włączyć trybu graficznego. Wyskakuje mi sama konsola (login potem pass). Wpisuje ligin i pass i nie wiem co dalej. Nie jest dla mnie prostą sprawą konsola w linuxsie, bo do tej pory jechałem na WIN XP.

Bardzo proszę o pomoc, bo niestety brak mi wiedzy o linuxsie.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli się już zalogujesz wpisz w konsoli startx. Powinno się włączyć środowisko graficzne. Te błędy w grafice przy instalacji to wina nośnika- sprawdź go jeszcze raz, albo sprzętu. Napisz z jakich częśći składa się twój komp (karta graficzna itd.) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po twoim podpisie pod postem, to masz GF 6600. Ludzie sygnalizują problemy z graficzną instalacją i X'ami na tak nowych GF'ach (na moim 5700 wszystko poszło cacy). Spróbuj przede wszystkim zainstalować stery do grafiki. Opis jak to zrobić znajdziesz, zdaje się, gdzieś na tym forum. Po zainstalowaniu sterów i restarcie powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech nikt niemówi,że są problemy z GF 6600 i FC 5, ja mam FC 5_64 i działa bez problemu

tryb graficzny.

Kroki po kolei:

Po zainstalowaniu systemu nie zmieniać kernela (2054, zostawić "X" ze sterownikiem "nv") tylko zrobić upgrade całego systemu, zrobić restart i po ponownym uruchomieniu systemu zainstalować nowy kernel 2080, i znowu restart, sciągnąć paczki Kmod-nvidia, xorg-drv-nvidia i zainstalować - nie trzeba restartować systemu wpisać w konsoli "startx"

sterowniki nvidia na GF6600 działa bez błędnie.

Kompletnie błednie natomiast nie działa na kernelu "2054".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w tej sprawie. Już odpala się linux w trybie graficznym (ale dopiero po wpisaniu "startx"). Przełączyłem tryb graficzny na KDE. Jestem z siebie zadowolony i bardzo wdzięczny za waszą pomoc.

Ale niestety są kolejne problemy:

1. Jak zrobić żeby (_odrazu_ → od razu) ORT uruchamiał się tryb graficzny, a nie po wpisaniu w konsoli "startx"?

2. Jak instalować nowe programy?

3. Jak zainstalować Java Runtime Environment (plik.bin)?

4. Jak zainstalować aMule i Azureusa?

5. W jaki sposób można ogłądać TV w Linux'sie? (Mam AVer Media TV Studio).

6. Jak włączyć polskie znaki w takich programach jak XIne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw napisz czy masz dostęp do internetu.

nie pisz cudzysłowia - ja tylko tak zaznaczam

 

odp.1

aby się uruchamiał system graficzny po uruchomieniu fedory trzeba zmienić

w pliku "inittab" w /etc/ najlepiej w MC w linii 18 po: id:x - zmień liczbę z "x"

liczba 3 - uruchamianie trybu kinsoli, liczba 5 - tryb graficzny

ale, żeby to zmienić musisz być zalogowany jako "root", najlepiej zalogować się jako "root"

na konsoli - bez uruchomienia trybu z KDE, czyli w pliku "inittab" misi być liczba 3,

lub podczas startu jak wyświetli się menu wciskasz literę "a" dwa razy i wyświetli się

okno do wpisania opcji startowych, naciskasz spację i wciskasz liczbę "3" a system uruchomi się w trybie konsoli - wpisujesz "root" i swoje hasło.

 

odp.2

najlepiej zainstalować "MC" i instalować na nim, najedź na odpowiednią paczkę, naciśnij

"RETURN" i przesuń kursor na "INSTALL" i "RETURN" nastąpi instalacja paczki, w konsoli

wpisujesz mc.

 

odp3.

java w pliku "BIN" należy przekopiować na "HD" do katalogu domowego i rozpakować

wtedy dopiero wyjawi się grudi plik z paczką javy w pliku rpm

ręczna instalacja "RPM" najlepiej robić poleceniem w konsoli lub MC

rpm -Uvh nazwa paczki.rpm, lub rpm -Uvh *.rpm, oczywiście będąc w danym katalogu

z tą paczką.

 

odp.4

programy najlepiej instalować przez MC, jeśli nie masz internetu a tylko płytki,

jeśli masz internet to przez przeglądarkę WWW (może być firefox) wpisujemy adres

http://rpm.livna.org/fedora, wchodzimy do "5" jeśli masz FC 5, i wybieramy

albo "i386" albo "x86_64",ściągamy paczkę "yumex" i "livna" , wchodzmy w konsoli

do katalogu z paczkami i wpisujemy "rpm -Uvh *.rpm , nastąpi zainstalowanie,

zamykamy konsolę, i w menu powinieneś znaleść "yumex extender"

uruchamiasz go - on sam wszystko znajdzie.

 

odp.5

najpierw zorientuj się czy są sterowniki do twojej karty, wpisując w przeglądarce firefox

lub konqueror, www.google.pl, linux nawa twojej karty.

 

odp.6

z uwagi na inny tryb kodowania znaków między "windowsem" a "linuxem"

musisz zainstalować polskie czcionki "TTF" - "msttcorefonts"

następnie w ustawieniach "XINE" ustawiasz kodowanie znaków na "cp1250"

i wskazujesz font TTF w zainstalowanym katalogu "/usr/share/fonts/msttcorefonts"

i wybierasz sobie czcionkę.

 

lamo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam problem z instalacją Fedora core 5. Podczas ładowania się instalator graficzny rozpoznaję moją kartę graficzną (Radeon 9000) niestety monitora już nie. Potem cały ekran staje się czarny. Zainstalowałem system w trybie tekstowym ale podczas instalacji nie było opcji ręcznego skonfigurowania karty graficznej i monitora a po instalacji włączenie środowiska graficznego kończy się czarnym ekranem. Może ktoś w prosty sposób opisać co powinienem zrobic aby rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system powinien sam się skonfigurować po wydaniu komendy

X -configure

jeżeli się odpali poprawnie(będzie kursor) to wcisnąć Ctrl+Alt+Backspace i skopiować nową konfiguracje X-ów. Jest ona w /root

cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf

Używać tylko w czasie problemów z odpaleniem X-ów.

 

jeśli chodzi o oglądanie TV na Linuksie, polecam Kaffeine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...