Skocz do zawartości

Zapis Na Ntfs


Maciejas

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem na stronie projekut Linux-NTFS to zapis jest już dostępny, a o dziwo go nie ma. W każdym razie wolę poczekać i ten rok, aż ten pełny zapis będzie. Po pierwsze dlatego, że nie chce mi się bawić z tym captive'm, a po drugie to jakoś nie ufam temu projektowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie to uruchomić. Wnioski końcowe:

1. captive-ntfs nie działa na najnowszym jądrze, domyślnie instalowanym w FC5. Na starszym działa normalnie.

2. To i tak jest do niczego. Kopiowanie z Desktopu Linuksa na partycje ntfs z transferem 150 KB/s jest troche żałosne. Niewiele wolniej ściągam pliki z insternetu.

3. Trzeba ręcznie odmontować partycje przed wyłączeniem, co z resztą jest napisane w instrukcji.

4. Z drugiej strony lepszy rydz niż nic smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie to uruchomić. Wnioski końcowe:

1. captive-ntfs nie działa na najnowszym jądrze, domyślnie instalowanym w FC5. Na starszym działa normalnie.

2. To i tak jest do niczego. Kopiowanie z Desktopu Linuksa na partycje ntfs z transferem 150 KB/s jest troche żałosne. Niewiele wolniej ściągam pliki z insternetu.

3. Trzeba ręcznie odmontować partycje przed wyłączeniem, co z resztą jest napisane w instrukcji.

4. Z drugiej strony lepszy rydz niż nic smile.gif

1) To nic dziwnego. Jądro 2.6.15-1.2054_FC5(pisze to z pamięci) nie załaduje modułów jądra non-GPL a captive-ntfs jest co prawda GPL, ale zawiera w sobie elementy z systemu windows. Więc sumując

2) To jest tylko w pewnym stopniu emulacja driverów windowsa.

3) Jest jakaś cena za taki "hacking by fucking"

4) jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na stronie projekut Linux-NTFS to zapis jest już dostępny, a o dziwo go nie ma.(...) a po drugie to jakoś nie ufam temu projektowi(dot. Captive-przyp.aut)....

mam podoboe odczucia co do Captive

i osobiscie zrobilem jak bylo powiedziane na Linux-NTFS.org i za .... nie moge doszukac sie opcji jak zamontowac partyccje z R/W... moze ktos z was by mi powiedzial. ja bym sobie zrobil jakas mala partycje NTFS, potestowal przez miesiac i zobaczyl jak dziala... Dodam, ze na razie, gdzie bym nie czytal, znajduje zapis: "Opcji zapisu nie zaleca sie uzywac. Uzywac na wlasna odpowiedzialnosc". wiec jesli o mnie chodzi to nie zrobie sobie tego na mojej "glownej" partycji NTFS (backup danych z windy)nie odwazylbym sie smile.gif

jak ktos chce sprobowac to prosze smile.gif i niech napisze wyniki tu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...