Skocz do zawartości

Fedora Się Nie Uruchamia Do Końca!


marcink86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem... po zainstalowaniu Fedory 5 nie mogę jej do końca załadować. Podczas ładowania systemu (wtedy gdy jest możliwość wyświetlenia co w danej chwili jest robione) system zatrzymuje się na poleceniu "Uruchamianie sendmail". Zamiast ładnie wyświetlić zielone OK to Fedora się zatrzymuję...! Nie rozumiem tego, taki sam problem miałem kiedyś z FC4 i ostatecznie odpuściłem sobie fedorę. Jednak teraz znów powróciłem... (probować trzeba!) i znów to samo.

 

Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym, by to jak najszybciej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak cokolwiek zmodyfiować, skoro fedora się nie włącza?

 

======================

wejdź przez "init 1"

====================

Jak pokarze się grub

to :

1)wciskasz a

2)podświetlasz kernel

 

3)vmlinuz.........qujet (spacja) 1 ENTER

4)i teraz tylko edytujesz co chcesz

np: mc

lub inny plik

mcedit /etc/hosts 

po skończeniu

init 6  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem -umię tylko w X-ax - może zadziała na init 1

system-config-services

serviceconf

 

narka

Polecenie które podałeś działają wyłączenie w X'ksach.

Polecam zainteresować się katalogami /etc/rc.x.d to tam są zdefiniowane programy uruchamiane na poszczególnych runlevelach. S - start, K - kill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech ktoś zbierze wszystkie informacje by powastała całość. Czytam tak to i czytam i po prostu sam już nie wiem co robić. Jeden mówi to, drugi tamto a ja nadal nawet nie jestem w stanie odpalić linuksa w jakikolwiek sposób by chociazby móc jakieś zmiany dokonać.

 

Czy na płycie fedory jest coś takiego jak rescue cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy czasem na tym sendmailu paknąć ctrl+c? Mi kiedyś pomogło, jak miałem podobny problem z ntpdate.

 

Co do tej linijki, którą radzą dopisać, to możesz to zrobić z trybu rescue.

Czy na płycie fedory jest coś takiego jak rescue cd?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem co pomogło:

Dzięki kombinacji shift+i byłem w stanie anulować odpalanie sendmaila co było równoznaczne z odpaleniem systemu. Trafiłem na drugi problem: dysk na którym zainstalowałem fedorę okazał się tak wolny (stary poczciwy fujitsu 8,4gb), że nie mogłem operować w ogóle w środowisku graficznym - z tym jeszcze powalczę. A co do senmail - jak to na stałe wyłączyć, by nie było już nigdy więcej w autostarcie?

 

Interesuje mnie jedna rzecz: dlaczego jak wybrałem podczas instalacji środowisko graficzne KDE to powitał mnie GNOME? O ile pamiętam jest plik tekstowy gdzie ustawia się środowisko graficzne, które ma zostać domyślnie odpalane...nie pamiętam jedynie tej nazwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...