Skocz do zawartości

Grub Shourtcut Key


stolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam niecodzenny problem, wiec zaczne od poczatku, mam dwa systemy windows xp i Fc5:) i chodzi mi o to czy istnieje taka mozliwosc:

-przy starcie gruba, mam do wyboru dwa systemy (Fedora domyslny start i windows), a czy da rade zeby byl widoczny jeden system czyli tylko Fedora a windows pokazalby sie dopiero po wcisnieciu jakies kombinacji klawisz, albo by sie dodal do menu albo (_odrazu_ → od razu) ORT po wcisnieciu np. ctrl+shift+w i odpala sie windows.

A tak w skrocie, chodzi mi o to zeby fedorka odpalala sie normalnie a windows dopiero po wcisnieciu kombinacji klawiszy.

Slyszalem ze jest taka mozliwosc, ale niestety nie znalalzlem w googlach jak to zrobic, moze zle szukalem, i dlatego zwracam sie z ogromna prosba do Was:)

A moze sa jakies inne programy ktore potrafia to zrobic?

 

P.S. nie chodzi mi o uzycie opcji hiddenmenu

 

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Pozdro

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w skrocie, chodzi mi o to zeby fedorka odpalala sie normalnie a windows dopiero po wcisnieciu kombinacji klawiszy.

Pewnie komputer w domu i prośby nie pomagają żeby nie używać Windowsa do internetu .

Nie wiem czy jest taka możliwość , ale nazwę można zmień na przypominającą Linuksa

title Microsoft Windows XP Professional >> na FC

root (hd0,0)

 

nazwa jedynie informuje co się odpali nie ma wpływu na system dalsze parametry są istotne

 

Narrka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...