Skocz do zawartości

Konfig Lilo Po Kompilacji Jadra 2.4.25 W Fedora2


e-d-d-i-e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jetem pewnie setna osoba ktora pisze ze ma problem z kompilacja jadra, mianowicie przejrzalem dziesiatki stron na temat kompilacji zastosowalem sie do tego co tam napisali i metada prob i bledow doszedlem do momentu gdzie juz skompilowanew jadro (2.4.25) jest w katalogu /boot wraz z plikiem System.map-2.4.25, no wlasnie, do tej pory nie wyskoczyly mi zadne bledy z wyjtkiem komendy oznaczonej ostrzezeniem ze jadro jest zbyt duze by startowac z dyskietki czy cos takiego, w kazdym razie system nie zaliczyl tego do bledow wiec sie tym nie przejalem, skopiowalem vmlinuz-2.4.25 i system.map do /boot i przyszla kolej na konfiguracje lilo. Mam 3 partycje (_linuxa_ → Linuksa) ORT hda6 gdzie zainstalowalem system hda7 z plikmi itp oraz hda8 -SWAP do lilo.conf dodalem

 

image=/boot/vmlinuz-2.4.25

label=proba-jaja-2.4.25

read-only

root=/dev/hda6

 

Robilem to pod gnome bo nie wiem zabardzo jak edytowac piki pod konsola. Pytanie jak przeladowac lilo i ewentualnie co robie zle dlaczego po restarcie systemu mam do wyboru tylko stare jajo albo win2000 (wybieram w GRUB-ie). Aha tak (_wogole_ → w ogóle) ORT to nie mam pliku lilo.conf tylko lilo.conf.anaconda

Z gory dzieki za pomoc i wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skompilowanew jadro (2.4.25)

??? Dlaczego nie 2.4.26 + dodatkowe patche? A właściwie, skoro używasz FC2, to dlaczego nie jajko z serii 2.6 + dodatkowe patche (standardowe jajka z kernel.org są niepołatane)?

Robilem to pod gnome bo nie wiem zabardzo jak edytowac piki pod konsola.

Odpal mc lub naucz się Vima (najprościej poleceniem vimtutor)

Pytanie jak przeladowac lilo

Wystarczy uruchomić program lilo :P

co robie zle dlaczego po restarcie systemu mam do wyboru tylko stare jajo albo win2000 (wybieram w GRUB-ie).

Skoro używasz GRUBa (konkurenta lilo), to dopisz odpowiednie linijki do /etc/grub.conf - składnia jest trochę inna, ale wystarczy popatrzeć jak dopisany jest standardowy kernel.

 

Aha, ten wątek raczej nadaje się do Wszystko o wszystkim lub Programy, a nie Instalacja systemu FC2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady postaram sie dostosowac, kilka rzeczy juz sie dowiedzialem np. to ze jak mam gruba to nie mam lilo hehe teraz sie z tego smieje ale zabardzo zasugerowalem sie opisami kompilacji a tam wszedzie tylko o lilo wiec gdy nie moglem go odpalic z konsoli to zglupialem, i tak jak narazie nie udalo mi sie skompilowac jadra caly czas wyskakuja jakies bledy jak nie jajo za duze do jakies inne powoli z tym walcze i zobacze jakie beda efekty. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnarazie nie udalo mi sie skompilowac jadra caly czas wyskakuja jakies bledy jak nie jajo za duze do jakies inne powoli z tym walcze i zobacze jakie beda efekty.

Tak mi się jeszcze przypomniało, że w FC1 kernel (mowa o tym z serii 2.4) był kompilowany przy użyciu gcc 3.2, podczas gdy cały system zbudowano w oparciu o gcc 3.3. Mieli pewnie jakieś powody, więc doinstaluj z FC1 gcc32 i pewnie jeszcze jakieś inne biblioteki, a przed kompilowaniem wpisz

export GCC=gcc32

Mam nadzieję, że to wystarczy. Aha, jeśli nie możesz dalej skompilować, to ściągnij jakieś jądro z FC1 i przy użyciu mc wyekstrahuj z (_rpma_ → RPM-a) ORT z katalogu /boot konfig tego jądra i na nim się opieraj. Potem stopniowo wyłączaj niepotrzebne opcje i sprawdzaj czy dalej działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...