Skocz do zawartości

Nowy Kernel


Ponury

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze zmiany to na dzień dobry konieczność zmiany konfiguracji trybu graficznego dla nvidii. Wywala tryb graficzny z powodu sterów :D Należy ponownie zainstalować stery Nvidii w trybie tekstowym tak jak to było ładnie opisane na forum wcześniej. Przynajmniej u mnie była taka konieczność. Ale już uporałem się z problemem i ponownie mam tryb graficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś problemy z zamontowaniem partycji NTFS pod nowym kernelem?

Zainstalowałem nową wersję obsługi NTFSu dla nowego kernela: kernel-ntfs-2.6.7-1.494.2.2.i686.rpm, ale przy próbie zamontowania partycji (poleceniem mount....) kosola się wiesza... Tak samo jest przy próbie automatycznego montowania przy bootowaniu - zwis..

 

Dodam że pod starszym kernelem wszystko działało bez zarzutu....

 

+

Edit:

na stronie linux-ntfs.sourceforge.net pojawił się update z rozwiązaniem powyższego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zmiany to na dzień dobry konieczność zmiany konfiguracji trybu graficznego dla nvidii. Wywala tryb graficzny z powodu sterów :D Należy ponownie zainstalować stery Nvidii w trybie tekstowym tak jak to było ładnie opisane na forum wcześniej. Przynajmniej u mnie była taka konieczność. Ale już uporałem się z problemem i ponownie mam tryb graficzny.

Występuje to przy każdej zmianie jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś problemy z zamontowaniem partycji NTFS pod nowym kernelem?

Zainstalowałem nową wersję obsługi NTFSu dla nowego kernela: kernel-ntfs-2.6.7-1.494.2.2.i686.rpm,...

Pewnie były jakieś błędy, bo w tej chwili pakiety są niedostępne na NTFS-Project

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma problem z terminalem? Bo u mnie nie działa!

PS: Jednak poszedł po restarcie. <_<

PS2: Co jest z tym kernelem, czasami mi odpala tak że nie mogę nic na nim zrobić.

 

 

PS3 No to mam jednak problem z tym kernelem. Na wcześniejszych wersjach tego nie mam. Po odpaleniu kompa udaje mi się tylko raz uruchomić kernela, gdy go zamknę i na nowo otworzę to po pierwsze odpala mi się strasznie długo, po drugie nie mogę w nim nic napisać, nie pojawia mi się nazwa usera i katalog w którym jestem. Wiecie co to może być?

 

Asus A7N8X, 2000XP Athlon, 512DDR, ATI Radeon 9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...