Skocz do zawartości

Grub Help


Rekomendowane odpowiedzi

Przy próbie instalacji na dyskietkę GRUBa wyskakuje znany błąd:

does not have any corresponding BIOS drive lamo.gif

 

 

Jednym słowem jestem skazany na windowsa scared.gif super dry.gif

Nie wiem czy coś wniosę do tematu , ale posprawdzaj ustawienia BIOS-u zwróć uwagę na raid i i kontrolery dysków zależy jakie są , coś kiedyś widziałem na temat tych macierzy iż są problemy z softem kontrolerów macierzy dysków .

A jeszcze jedno zobacz które partycje są aktywne ,

i jeszcze tak dla testów puść każdy dysk osobno do uruchomienia może grubas jest tylko na dysku drugim . Problemy są z nowością z LVM zależy jak partycjonowałeś dysk ( ciężko wejść na LVM ) i cokolwiek zmienić starsze rozwiązania są korzystniejsze jeżeli chodzi o podział dysku

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...625&hl=bootsect

zawsze tego rozwiązania możesz użyć żeby Xp (boot.ini ) odpalało fedore , nie sprawdzałem tego sposobu czy nie ma gdzieś literówek w opisie ale na necie znajdziesz opisy z i posprawdzasz przynajmniej będziesz miał jakąś alternatywę , a może niech ktoś zrobi ci dyskietkę z grubem i prześle mailem jako obraz a już sobie zapiszesz”RawWrite” działa pod windowsem jest ok bo to soft Linuksowy (chyba)

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz Ci ktos cos takiego radzil, ale ja uzywam do uruchomienia Fedory boomenagera z WindowsXP. Jedyny warunek - to musisz miec prawa do zapisu windowsowej partycji hda1 z Linuksa (ale to juz inny temat).

Robi to sie tak:

Najpierw musisz ustawic bootowanie Fedory z partycji, na ktorej jest zainstalowana (czyli np. jezeli na 2-m dysku - slave i 1-ej partycji to hdb1). Nastepnie podmontowujesz 1-sza partycje na 1-szym dysku (hda1) z prawem do zapisu : np. /mn/win. Potem kopiujesz sektor startowy Twojego Linuksa poleceniem:

dd if=/dev/hdb1 of=/mnt/win/bootlinux.lnx bs=512 count=1

Po tym zabiegu na 1-ej partycji windowsowej bedziesz mial plik bootlinux.lnx (plik ten mozesz nazwac inaczej podczas w/w procesu kopiowania). Wchodzisz do Windowsa i w pliku c:\boot.ini wpisujesz na koncu linie:

c:\bootlinux.lnx="Fedora5"

Od tej pory przy uruchamianiu kompa w windowsowym bootmenagerze bedziesz mial pozycje "Fedora 5", z ktorej uruchamiasz Linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam nie powinno być zamiast tego:

KOD 

 

dd if=/dev/hdb1 of=/mnt/win/bootlinux.lnx bs=512 count=1

 

 

 

coś takiego:

dd if=/dev/hda1 of=/mnt/win/bootlinux.lnx bs=512 count=1

 

Teraz jest podłączona partycja windowsa a nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam nie powinno być zamiast tego:

KOD 

 

dd if=/dev/hdb1 of=/mnt/win/bootlinux.lnx bs=512 count=1

 

 

 

coś takiego:

dd if=/dev/hda1 of=/mnt/win/bootlinux.lnx bs=512 count=1

 

Teraz jest podłączona partycja windowsa a nie inna.

Sektor startowy Linuksa w moim przykladzie jest na partycji linuksowej (hdb1) i to on jest kopiowany

if=/dev/hdb1

Sektor ten jest kopiowany do pliku bootlinux.lnx na wczesniej podmontowanej partycji /dev/hda1. Oczywiscie nie jest tam podany proces montowania partycji windowsowej (hda1), gdyz jest to oddzielny temat i wymaga odpowiednich zabiegow (sczegolnie w przypadku systemu plikow ntfs). Partycja ta podmontowana jest w /mnt/win

of=/mnt/win/bootlinux.lnx

I tak to powinno byc (oczywiscie pod warunkiem, ze partycje znajduja sie tak, jak w moim przykladzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...