Skocz do zawartości

Jakie Partycje Zastosować Przy Instalacji Fc 5 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dzieki ide instalowac a tak jeszcze na marginesie co jest lepsze GNOME czy KDE ????

Gnome jeśli chodzi o bezpieczeństwo , ale mniej bajerów ( dla mnie Gnome mniej się naszukam aby jakiś program znaleźć bo w KDE ta aż mam dość w szukaniu nieraz )

i Gnome jest bardziej wspierane , z tego co czytałem dawnoooo to z KDE chcą zrezygnować

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 30 GB dysk podzielił bym tak:

swap 256 MB - założenie jest takie mało ram - więcej swapu, duzo ram - tyle samo swapu co ram (przynajmniej ja tak stousję i chwalę to sobie)

/ 10-12 GB (raczej 10)

/home reszta (partycję /home zawsze lepiej miec wydzieloną, bo w razie awarii systemu usuwasz tylko partycję / a wszystkie pliki i konfigurację masz zachowaną w /home ;-) )

 

2. KDE, GNOME, Xfce, Fluxbox ... można by wymieniać bardzo długo. Zależy od upodobań, ale ostatnio zauważyłem wzrost popularności GNOME (czołowe distro z distrowatch.org mają standatowy GNOME - Ubuntu, nasza Fedora ;-) i do nich dołącza SuSE). Mimo wszystko jakby z wydajnością GNOME, czy KDE na Twojej maszynie nie było by zbyt dobrze to spróbuj xfe (jest w repozytorium extras), przyjemna alternatywa (imo z FLuxboksem jest za duzo do konfiguracji, nieprzydatne dla początkujących przy czym GNOME jets ihmo najłatwiejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...