Skocz do zawartości

Migracja Z Mdk2006 Na Fedora Core5


nerok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! smile.gif

 

Jestem użytkwonikiem Mandrivy 2006. Ostatnio mam z nią same problemy. AmaroK się sypie, xmms nie odtawrza dźwięku, system wiesza się przy zamykaniu. Chciałbym zmienić dystrybucję na Fedora Core 5. Czy mam z poziomu Windowsa, przez np. Partition Magica sformatować partycje? Czy przy instalacji Fedory Core 5 coś pogrzebać z tymi partycjami?

Następnie mam parę dylematów wink.gif:

1. Domyślnym środowiskiem jest Gnome. Czy przy instalacji będę miał możliwość zainstalowania KDE?

2. W mandirvie do instalacji pakietów RPM służy program urpmi, czy smart. Znajdę to w FC5?

3. Co z aktualizacjami systemu, jest jakiś oficjalny polski serwer uaktualnień?

 

Może używa ktoś karty ATI Radeon 9550, są jakieś problemy z akceleracją? W Mdk męcze się z instalowaniem ich 1 miesiąc, według wszystkich opisów - nadal jej nie mam.

 

Dziękuje za odpwiedzi,

Pozdrawiam,

NeRoK smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Domyślnym środowiskiem jest Gnome. Czy przy instalacji będę miał możliwość zainstalowania KDE?

2. W mandirvie do instalacji pakietów RPM służy program urpmi, czy smart. Znajdę to w FC5?

3. Co z aktualizacjami systemu, jest jakiś oficjalny polski serwer uaktualnień?

 

Może używa ktoś karty ATI Radeon 9550, są jakieś problemy z akceleracją? W Mdk męcze się z instalowaniem ich 1 miesiąc, według wszystkich opisów - nadal jej nie mam.

 

Dziękuje za odpwiedzi,

Pozdrawiam,

NeRoK smile.gif

1) TAK

2) TAK, to yum

3) TAK

 

Nie ma problemów z akceleracją. Na forum jest opis instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpwoiedź smile.gif A co z partycjami?

Jeśli chodzi o typ partycji to na partycje systemową nadaje się ext3 a na partycję z danymi może być ext2. Swap powinien mieć tyle ile masz ramu, chyba że masz 1024 MB RAM to swapa można sobie odpuścić...

 

EDIT: Zmieniał zdanie lamo.gif

 

Lepiej nie odpuszczać sobie swapa bo system czasem może chodzić niestabilnie.

http://sourcefrog.net/weblog/software/linu...ernel/swap.html

Co do danych to ext2 to ma on trochę błędów, lepiej ext3 albo xfs.

 

rolleyes.gif

Edytowane przez adios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam z poziomu Windowsa, przez np. Partition Magica sformatować partycje? Czy przy instalacji Fedory Core 5 coś pogrzebać z tymi partycjami?

radze juz podczas instalacji (jest tam specjalny menadzer partycji) pozakladac partycje, nie uzywac do tego Partition Magica,

 

ponadto muszisz pamietac ze mozesz na dysku stworzyc tylko 4 podstawowe partycje, jezeli masz juz system Windows na dysku - zajmuje Ci on juz 1 partycje podstawowa, do tego czesto tworzona partycja rozszerzona ktora rowniez jest partycja podstawowa,

 

zostaja Ci wiec 2 partycje podstawowe - proponuje wtedy utworzyc SWAP (wielkosci RAMu jezeli bedziesz chcial korzystac z funkcji usypiania) i partycje glowna "/" (dla dwoch srodowisk graficznych KDE i GNOME pownienes zarezerwowac conajmniej 10 GB)

1. Domyślnym środowiskiem jest Gnome. Czy przy instalacji będę miał możliwość zainstalowania KDE?
juz podczas instalacji mozesz zaznaczyc KDE do zainstalowania, po instalacji za pomoca polecenia "switchdesk kde" zamienisz domyslne srodowisko na KDE

2. W mandirvie do instalacji pakietów RPM służy program urpmi, czy smart. Znajdę to w FC5?
w FC jest to tekstowe polecenie yum lub graficzna nakladka yumex

3. Co z aktualizacjami systemu, jest jakiś oficjalny polski serwer uaktualnień?
po instalacji systemu po prostu wpisz w konsoli jako root: yum update i zaktualizujesz caly system,

 

radze rowniez przeczytac FAQ: http://faq.fedora.pl/

jest w nim opisane jak skonfigurowac yuma (oraz jak poradzic sobie z duza iloscia problemow)

 

Może używa ktoś karty ATI Radeon 9550, są jakieś problemy z akceleracją?
ja uzywam, w podanym wyzej FAQu znajdziesz opis jak zainstalowac sterowniki (zrob to po aktualizacji systemu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...