Skocz do zawartości

Grub(y) Sie Rozpadl


Chudy

Rekomendowane odpowiedzi

15 gb na dysk linuxowy to troche malo (przynajmniej dla mnie, mam dysk 80 gb, gram, slucham muzyki, ogladam filmy i planuje pozbyc sie windowsa). Dzisiaj rano postanowilem z dysku windowsa uciac za pomoca partition magica 15 gb i dodac do partycji ext3. Co sie okazalo ext3 nie byl do konca obslugiwany (przez QT Parted tez), musialem pomiedzy dyskiem windowsowym a (_linuxa_ → Linuksa) ORT utworzyc nowa partycje ext3, co wiazalo sie ze zmiana numeracji partycji.

 

No i sie stalo, grub wystartowal w trybie tekstowym, wszedlem do systemu za pomoca rescue z plytki fc2, poczytalem na forach, uzylem komendy grub-install /dev/hda

 

restart

 

Grub(y) sie odpalil w (nie do konca) trybie graficznym, raczej w takim pokropkowanym na bialo :P

 

restart

 

znowu rescue, zmienilem numer partycji fedorki o jeden wiecej

 

restart

 

uruchomil sie tryb tekstowy, przez chwile widze tylko kropki, ale po chwili czekania... "Initd version...." YEAH, fc2 sie uruchomil! Teraz na spokojnie zapytam sie ludziska jak przywrocic dawny stan grub(a).

 

etc wszystkie partycje dzialaja jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 gb na dysk linuxowy to troche malo (przynajmniej dla mnie, mam dysk 80 gb, gram, slucham muzyki, ogladam filmy i planuje pozbyc sie windowsa).

A oddzielny /home masz? Jeśli potrzebujesz miejsca, to zawsze nowo utworzoną partycję możesz podmontować pod jakiś katalog np. /opt lub /usr/local i tam instalować gry i własnoręcznie kompilowane programy.

Co sie okazalo ext3 nie byl do konca obslugiwany (przez QT Parted tez).

Po PM to się nie ma raczej czego spodziewać. Odnośnie QT Parted - zapewne działa tak jak zwykłe Parted, czyli przy zmianie rozmiaru partycji nie może się zmienić punkt startu. Jest to pewna niedogodność, bo trzeba najpierw skopiować partycję w inne miejsce i dopiero stamtąd przenieść w miejsce docelowe:

http://www.gnu.org/software/parted/manual/...rted.html#SEC31

Teraz na spokojnie zapytam sie ludziska jak przywrocic dawny stan grub(a).

Poprawiłeś w /etc/grub.conf linijkę zaczynającą sie od splashimage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...