Skocz do zawartości

Problemy Z Rpm


death

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie pakiety dla fedory są podpisane elektronicznie przy pomocy programu GPG. Podpis ten ma na zadanie sprawdzić czy np. pakiet nie jest przerobiony przez hakera lub coś podobnego. Aby zainstalować pakiety musisz mieć pobrane klucze publiczne. Robisz to np.

rpm --import http://www.fedora.us/FEDORA-GPG-KEY

dla rpm sciągnientych z fedora.us

 

i tak dalej w zależności skąd masz pakiet.

 

Jak niechces sprawdzać sygnatur to wpisz:

 

rpm -ivh --nosignature “nazwa pakietu” 

Ale domyśl się czym to się może skoczyć :). Chyba ze pakiet jest z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym. Pomaga F2 wpisać komędę i już ok ale to trochę upierdliwe. Obawiam się, że namieszałem coś w ustawieniach MC  :lammer:  popróbuję jeszcze coś tam więcej namieszać to pewnie zrobi się ok.  :shock:

Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że coś zmieniłeś w ~/.mc/bindings odnośnie rozszerzeń rpm. Wcześniej działało poprawnie? Jeśli nie możesz tego odkręcić, to wywal ustawienia

rm ~/.mc -rf

tylkos nie krzycz .....  :angry:

LOL Czy ja na kogoś kiedyś tu krzyczałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy.....

Wczoraj już do tegos doszedłem......nie zgadniesz.

W ustawieniach miałem zmieniony zestaw na jakiś (?-niewiedza) X-Term, po zmianie na konsola linuxowa zrobiło się ok. Trzeba coś zepsuć, żeby wiedzieć jak to naprawić - chyba sobie zmienię motto :lol:

.........tak to jest, jak się wieśniakowi da zegarek, to w zębach sobie podłubie. :ph34r:

Dzięki........ :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...