Skocz do zawartości

Core Duro ? Jaka Wersja Fedory?


jojent

Rekomendowane odpowiedzi

... Intel core Duo ... czy dla dwurdzeniowych x86?
Nie bardzo rozumiem, przeciez sam sobie odpowiedziales w tym pytaniu... no prawie, bo wybor powinien byc chyba pomiedzy i386 a x64 ;)

 

Dual Core = Dwa Rdzenie

 

Chyba, ze chodzi Ci o to ktora wersje wybrac bo wiesz o tym, ze na tym procu mozesz zainstalowac zarowno jedna jak i druga?...

Z tego co wiem w x64 nadal sa problemy z java, flashem... i kilkoma innymi czesciami systemu - moze uzytkownicy systemow 64bitowych Ci odpowiedza czy warto sie w to pakowac.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Core Duo nie jest chyba 64-bit?

Chyba masz racje, nie zauwazylem ze intel pod nazwa Core Duo wprowadzil w miedzyczasie na rynek procesory bez EM64T... troche mobilna kicha :(

Sprawdz jakie oznaczenie ma Twoj procesor, a nastepnie znajdz go w tabelce

Dla mnie Core Duo to bylo to samo co Dual Core czyli Pentium D... a tak nie jest! ;) blad!, moja wina...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam klocka Intel core Duo to jaką wersję Fedory powinienem zainstalować ? Dla zwykłych procków i686 czy dla dwurdzeniowych x86?

 

pownienes zastosowac wersje dla zwyklych procesorow i686,

 

Core Duo nie sa procesorami 64 bitowymi, dopiero Core Duo 2 maja zaimplementowane rozkazy EMT64

 

procesory Core Duo korzystaja z techniki virtualizacji (a nie technologii SMP) w celu uzyskania wieloprocesorowosci, dlatego nie pownienes uzywac jadra smp chyba ze posiadasz plyte z dwoma procesorami Core Duo (wtedy jadro smp bedzie wskazane)

 

aby opanowac rodzaje procesorow intela proponuje lekture: http://www.intel.com/products/processor_nu...art/coreduo.htm

 

milego czytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ok, to teraz mała rozkminka. Sorry że tak późno ale nie mogę się tego doszukać a strasznie mnie to nurtuje. Czy proceson Intel Core 2 Duo jest dwurdzeniowy i 64 bitowy czy nie. Intel core Duo jest tylko dwu rdzeniowy. To wiem. A co a propo Core 2 Duo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy proceson Intel Core 2 Duo jest dwurdzeniowy i 64 bitowy czy nie
Odpowiedz znajdziesz bez problemu w tabelce do ktorej link zamiescilem kilka postow wyzej ...

 

BTW - najlepiej poslugiwac sie symbolem procesora (np. E6??? <- to sa wlasnie Core 2 Duo)...

 

Wszystkie procesory z rodziny Core 2 Duo sa wyposazone w: dwa rdzenie, obsluguja technologie Viiv, nie obsluguja HyperTrading ale za to sa w pelni 64bitowe (EM64T)

 

Mam nadzieje ze juz wszystko wiesz ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czyli mając procek core 2 duo mam instalowac z x86_64 ?

niekoniecznie, mozesz rowniez zainstalowac wersje i386 bo na twoim procesorze rowniez bedzie chodzila,

 

Ci ktorzy maja procesory x86_64 moga instalowac wersje 32bitowa jaki i 64bitowa,

 

jednak jak bylo wspomniane wczesniej w wersji 64 bitowej nie dopracowano jeszcze paru dodatkow jak flesh, java itp. - czyt. moga wystapic problemy

 

co do wydajnosci to nie odczujesz roznicy w aplikacjach typu open office itp. , roznice zaczynasz odczuwac w aplikacjach do obrobki grafiki/dzwieku/obrazu a takze programach obliczeniowych, czasami duze rzeczy liczy 2 razy krocej (przy dobrych algorytmach i metodach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...