Skocz do zawartości

Fedora 5 Dla Amd64 (dysk Sata)


kknd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ściągnąłem niedawno Fedore 5 w wersji na procesory 64bit (jakies 3.2 GB, ehh) w wersji na dvd. Bootuje z płyty, uruchamiam instalacje w normalnym trybie (po prostu naciskam ENTER). Kiedy uruchomi sie program z niebieskim tłem najpierw ładuje jakieś sterowniki (te same, które wymienie później), pyta mnie czy przetestowac płyte (robiłem to, wszystko jest ok). Następnie wyrzuca komunikat:

 

"No hard drives have beed found. You probably need to manualy choose device drivers for the installation to succed. Would you like to select drivers now?"

 

Ja się zgadzam i wyskakuje lista sterowników:

 

"The following devices have been found on your system (brzmi troche paradoksalnie, ale co tam):

 

nForce Ethernet Driver (forcedeth)

Silicon Image SATA controllers (sata_sil)

nVidia nForce SATA controllers (sata_nv)"

 

Niezależnie od tego, co wybiore na tym etapie, wszystko później przebiega tak samo. Nawet, jeśli wcześniej zrezygnuję z wybierania sterownika, wszystko przebiega identycznie, czyli...

 

...uruchamia się anaconda i dalej wszystko dzieje się w X .

Wybieram język i układ klawiatury (niezależnie od wyboru, przebieg instalacji się nie zmienia) po kazdej czynnosci klikam OK.

 

Teraz następuje "Wyszukiwanie wcześniejszych instalacji..." iii... wyskakuje taki komunikat:

 

"NIE ZNALEZIONO NAPĘDÓW

Wystąpił błąd- brak urządzenia na którm można utworzyć nowy system plików. Sprawdź swój sprzęt i znajdź przyczynę problemu".

 

Kiedy kliknę OK, komp się restartuje.

 

 

Mam na dysku zainstalowanego WinXP_pro i Win2003.

 

Dysk jest podzielony na następujące partycje:

 

1. (C:) NTFS 10 236,7 MB PRIMARY

2. (D:) NTFS 71 186,4 MB LOGICAL

3. / (*:) Linux Ext3 7 530,4 MB LOGICAL

4. /home (*:) Linux Ext3 5 914,5 MB LOGICAL

5. Linux SWAP 1 553,1 MB LOGICAL

6. (E:) NTFS 34 961,7 MB LOGICAL

7. (F:) NTFS 10 236,7 MB LOGICAL

8. (H:) NTFS 11 005,4 MB LOGICAL

 

Próbowałem zainstalowac FEDORA również bez utworzenia partycji Ext3, ale z zostawionym niesformatowanym i niezagospodarowanym miejscem (nie wiem jak to inaczej nazwać :P). Mimo to wszystko działo się identycznie jak wyżej.

 

Windows 2003 znajduje się na dysku C:, a Winda XP na F:.

 

Miałem okazje instalować na tym sprzęcie KNOPPIXa 4.0 i instalacja przebiegała bezproblemowo.

 

Mój sprzęt to:

 

AMD Athlon64 3200+ na 754

Asus K8N4-e Deluxe

Seagate 160 GB SATA

Kingston 1GB

Chipset: nForce 4.

 

Jeśli potrzeba jeszcze jakiś informacji, na pewno napiszę. Jestem linuxowym noobem i liczę na waszą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...