Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja


Maly_P_kow

Rekomendowane odpowiedzi

witam. posiadam fedore core 5 na dvd i mam problem z instalacja :( dochodze do momentu zeby wpisac hasło "root" i jak klikam dalej wyskakuje mi bład

unable to read package metadata. this may be due to a missing repodata directory. please ensure that jour install tree has been correctly generated. failure: repodatairepomd.xml from naconda ERRNO 256 no more mirrorstorty

co to oznacza ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sciagnalem jeszcse raz i wszystko jest ok, zainstalowal sie. teraz staram sie odpalic siec, mam karte planet WLU350B (usb) i z tego co sie orientuje planeta nie robi sterownikow pod (_linuxa_ → Linuksa) ORT wiec chce zainstalowac ndiswrapper ale przy probie wywali mi bład

You don't seem to have sources for your kernel;  install them in /usr/src, link /lib/modules/2.6. 15-1.2054_FC5/build to it and try again

i pytanie czy musze zrobic aktualizacje dokładnie ta wersja 2.6. 15-1.2054_FC5 czy moze byc inna bo na tej stronie http://people.redhat.com/davej/kernels/Fed...C5/RPMS.kernel/ nie ma wersji o ktora prosza :lammer:

 

mam zainstalowana ta wersje FC-5-i386-DVD.iso

 

tak wyglada cały bład

[root@localhost ndiswrapper-0.8]# make
make -C driver
make[1]: Entering directory `/home/Maly/ndiswrapper-0.8/driver'
You don't seem to have sources for your kernel;  install them in /usr/src, link /lib/modules/2.6. 15-1.2054_FC5/build to it and try again.
make[1]: *** [prereq_check] Błąd 1
make[1]: Leaving directory `/home/Maly/ndiswrapper-0.8/driver'
make: *** [all] Błąd 2
[root@localhost ndiswrapper-0.8]# make install
make -C driver install
make[1]: Entering directory `/home/Maly/ndiswrapper-0.8/driver'
make -C /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build SUBDIRS=/home/Maly/ndiswrapper-0.8/driver DRV_VERSIO N=0.8 modules
make: *** /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
make: Entering an unknown directorymake: Leaving an unknown directorymake[1]: *** [default] Błąd 2
make[1]: Leaving directory `/home/Maly/ndiswrapper-0.8/driver'
make: *** [install] Błąd 2
[root@localhost ndiswrapper-0.8]#

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum update && yum install kernel-devel

 

poza tym ndiswrapper jest w repo - yum install kmod-ndiswrapper

uosiu chyba przeoczyles, ze kolega nie ma dzialajacej sieci - dopiero ja instaluje, wiec nie bedzie to takie proste...

Zaraz postaram sie pomoc troche szczegolniej ;)

... zaraz wracam

 

//=====

W miedzyczasie potwierdz ktorej dokladnie wersji systemu i kernela uzywasz... (32 czy 64 bit? uname -r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 bity ( tak sie nazywa plik FC-5-i386-DVD.iso )

O.K. - 32bit, przyjmuje, ze kernela masz nadal oryginalnego czyli 2.6.15-1.2054_FC5 - i tu sie zaczynaja schody...

 

Najstarszy kmod-ndiswrapper dostepny na livnie to kmod-ndiswrapper-1.13-4.2.6.16_1.2133_FC5.i686.rpm wiec na dzien dobry musimy zupdateowac Ci kernela do jakiejs bardziej nowozytnej wersji - sprobojmy do najnowszego (chociaz nie wiem czemu, obawiam, sie ze cos moze kucnac - duzy skok). Jesli ktos juz updateowal kernela off-line to niech od razu nam podpowie do ktorej wersji mozna tego dokonac bezbolesnie, a poki co jedziemy:

 

kernel-2.6.17-1.2174_FC5.i686.rpm

 

kernel-devel-2.6.17-1.2174_FC5.i686.rpm

 

kmod-ndiswrapper-1.18-2.2.6.17_1.2174_FC5.i686.rpm

 

ndiswrapper-1.18-1.lvn5.i386.rpm

 

Pobierz, zapisz w jakims katalogu, a pozniej sproboj zapuscic (oczywiscie - tak jak sprecyzowal uosiu zmieniajac najpierw katalog biezacy na ten z pakietami)

rpm -ivh *.rpm

i powiedz dlaczego nie poszlo - bedziemy kombinowac ;)

 

//=====

Mowiac pobierz mam na mysli pobranie pakietow na innym kompie lub tym samym uruchomionym pod innym systemem z dzialajaca siecia, a nastepnie przetransportowanie ich pod fedorke... (a skoro piszesz na forum to znaczy ze masz do takiego kompa/systemu dostep)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@localhost ~]# rpm -Ivh *.rpm
-Ivh: nieznana opcja
[root@localhost ~]#

Sorki, oczywiscie pokrecilem - tak to jest jak sie pisze w pospiechu i z pamieci (a do tego pod winda, wiec nie ma nawet jak sprawdzic...) -ivh, duzego to sie uzywa -U do updateu pakietow...

Jak to przeczytasz, i bedziesz cos chcial napisac to wejdz w edycje swojego posta i po prostu zmien calkowicie tresc na nowe info, ja odpowiadajac wyedytuje tego a poki co poprawiam blad w moim poprzednim poscie zeby nie robic balaganu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...