Skocz do zawartości

Upgrade


mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedys instalowalem FC3 na czysto (domyslny profil), bo mi speedtouch nie chcial dzialac (neo) pod FC4, i od razu aktualizacja. Chodzilo dobrze. Przerobilem równiez FC3 na FC5, oczywiscie instalowalem tylko Neo na FC3 i od razu wrzucalem FC5 (takie obejscie problemu :) ). Ale jak na czysto zainstalowalem FC5, modem rusza jak burza, i juz nie potrzebuje FC3 :) Bezproblemowa jest aktualizacja jesli nie mamy innych pakietów niz te z plytek i domyslna instalacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra panowie. A czy środowisko kde w FC5 ma jakieś większe wymagania? Bo np instalator nie rusza mi w trybie graficznym bo krzyczy że za słaba karta. Więc żeby nie było że środowisko graficzne nie wystartuje. A i jak zrobię te upgrade z 4 na 5 to czy wszelkie ustawienia typu skofigurowany eagleusb pozostaną. Bo jednak wolę zrobić te upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu akurat nikomu nie podpadl temat ;)

 

ale skoro sie tak niecierpliwisz... srodowisko KDE ma spore wymagania, tak samo jak GNOME... na sprzecie który posiadam (a nie jest to niewiadmomo co:

Athlon 1.7 XP + Geforce 2 MX costam + 512 ram -> desktop

Turion 1.8 + ATI radeon X200 + 512 ram -> laptop

GNOME smiga bez problemów, KDE równiez

 

a co do upgrade'u - ustawienia pozostana, jesli masz osobna partycje na /home, jesli nie, to mozesz zrzucic dane z /home na inna partycje ext3 i pózniej je przywrócic...

z powodu róznic jakie sa pomiedzy systemami FC 4 i 5, najlepiej by bylo jakbys nie przeklejal bezmyslnie zawartosci /home, tylko zainstalowal interesujace Cie programy, a odpowiednia konfiguracje pózniej skopiowal...

 

co do eagle - nie jestem specem, ale obstawiam, ze na stówe nie bedzie dzialalo ;)

 

 

odobiscie ja bym zrobil backup /home, zainstalowal system od nowa, robiac format starej partycji, a konfiguracje pózniej skopiowal.

 

ps. mozesz tez zrobic backup potrzebnych plików konfiguracyjnych, np. apache, jesli potrzebujesz

 

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci dam Durona :P.

Pentium 2, 450MHz ;).

A co do pogadania ze mną → na początek jeśli przez GG, radzę do mojej skrzynki przysłać swój numer, bo włączyłem tryb tylko dla oświeconych ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką konfigurację dysku

 

System plików      bl.  1K B        użyte dostępne %uż. zamont. na
/dev/mapper/VolGroup00-LogVol00
                      14093368   8148140   5217780  61% /
/dev/hda7               101086     27598     68269  29% /boot
/dev/shm                 62892         0     62892   0% /dev/shm
/dev/hda6             40483768  40301108    182660 100% /mnt/dysk_f
/dev/hda1             20635460  20551816     83644 100% /mnt/dysk_c

 

Czy jak zrobie upgrade te z płytki to mi pozostaną ustawienia fedory czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaną, bo instalacja Fedory zostanie wykryta przez instalator, jednak mogą być problemy z szybkością po aktualizacji z płytki...

Swiatex więcej Ci powie na ten temat. Robił to już w ten sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu update... jeżeli zrobić z fc4-fc5 to już nie zupdatujesz później na fc6

po update system nie będzie chodził za ciekawie- będzie bardzo powolny

radze wszystkie ustawienia np. iptables zgrać na płytkę lub na pendriva i je potem wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...