Skocz do zawartości

Ustawienia Jądra


tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Poraz pierwszy kompiluje jądro (kernel 2.6.5 w fedorze 2, grub) i ie wiem gdzie znajdę kofiguracje systemowego jądra. Chce mieć take samo jądro jak systemowe + odczyt NTFS, czy to możliwe? No i gdzie znajdę konfigurację?

A, jeszcze jedno, jeżeli wkompiluje w jądro obsługę systemów plików to będe potrzebował pliku intrid*img?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc masz już plik kernel-numer.wersji. Potem przenieś ten plik do katalogu /usr/src i wydaj polecenie rozpakowania źródeł nowego jajka: tar -zxvf kernel-numer.wersji.tar.gz. Wchodzisz do rozpakowanego archiwum i wykonujesz polecenie make menuconfig alternatywa to make config i make xconfig. Ja oczywiscie polecam make menuconfig. Dokonujesz wyborów co ma byc na stałe wkompilowane w jadro (*) , a to co modulem to (M). Po zrobieniu tego wykonujemy następujące polecenia: make dep make clean make zImage. Jeśli po kompilacji poleceniem zImage otrzymasz komunikat, że jajko jest zaduże wydajmy polecenie: make bzImage,make modules, make modules_install. Po tym wszystkim jajko powino byc w /boot pozostaje jeszcze skonfigurować grub czy lilo (pliki konfiguracji najprawdopodobnie sa w /etc). Powodzenia..... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale czasami musisz zrobic nowe jądro nie usuwając starego, dlatego na pewnym etapie nalezy zmienic proces instalacji i wtedy musisz wpisac go do plików konfiguracji lilo czy grub....ale skoro sobie poradziles to gratuluje !!!! uwagi mile widziane bo tylko tak czegos mozemy sie nauczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja troche źle to napisałem :P

Jestem początkującym użytkownikiem i od jakiegoś czasu staram sie skompilować sobie jajko 2.6.5, jak do tąd z miernym efektem. Nie udawało i siębo ciągle myliłem się w opcjach konfiguracji jądra. Dlatego właśnie chcialem wykorzystać działająca - domyślą konfiguracje jdr dostarczonego wraz z systemem. Do domyślnej konfiguracji chciałem dodać tylko potrzebne mi unkcje (jak obsługa NTFS). Dlategopytam się gdzie znajdę pliik z domyślną konfiguracją jądra.

 

 

właśnie skompilowałem sobie jajko 2.6.7 i działa poprawnie!!!

No, prawie, nie widzi kart sieciowej nVidi :( , ale za to obsługuje NTFSa :)

 

P.S. dzięki wuja za tego rpm-a z obsługą ntfsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w /boot powinienes miec plik co ma w nazwie wersje jadra systemowa i rozszezenie .config, to jest domyslna konfiguracja jadra. Przekopiuj ja do folderu z twoimi zrodlami i zmien nazwe na samo .config . Teraz programy konfiguracyjne domyslnie odczytaja ten plik, dodaj obsluge ntfs, zapisz i make. Swego czasu robilem dokladnie to co ty, wlasnie dla ntfs-a B)

 

btw: watro dodac obsluge zapisu ntfs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skompilowałem sobie jajko 2.6.7 i działa poprawnie!!!

No to muszę Cię rozczarować, bo jest ono dziurawe :P Dzisiaj pojawiło się 2.6.8...

 

Aha, najlepiej używać źródeł od dystrybutora, bo to oni troszczą sie o łatanie. Jeśli jednak wolisz te z kernel.org, to używaj najnowszych "snapshotów" (przykładowo standardowe jądro z Fedory 2.6.7-1.494.2.2 używa 2.6.8-rc1-bk4), bo te z pełnym numerkiem nigdy nie są patchowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ktoś wiecoś na temat tych domyślnych stawień

Domyślne ustawienia to są takie jak w fabrycznym jądrze.

Nie ma jakiejś specjalnej definicji domyślnych ustawień jądra.

Jakakolwiek zmiana pod konkretną konfigurację sprzętową , nawet jednego parametru powoduje konieczność kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...