Skocz do zawartości

Dramat W 3 Aktach...


tomash

Rekomendowane odpowiedzi

WItam szanownych forumowiczów :D

Tak sobie siedziałem dzisiaj w pracy i kląłem na tą zakichaną Windę, bo mi się co chwila zawieszała... i tylko czekałem aż wrócę do domu i zajmę się moim świeżo zainstalowanym RedHatem 9...

 

...kiedy trafiłem na Waszą stronę... :shock:

 

...i mnie olśniło :)

Zacząłem czytać te Wasze posty i stwierdziłem, że z takimi zapaleńcami jak Wy nic mi nie grozi i że spokojnie mogę przesiąść się na FedoręCore2. I powiem Wam szczerze, że nigdy w życiu nie byłem tak pewien, że ten system to jest to, czego mi było do szczęścia potrzeba :)

 

Z Linuksem bawię się od (hehe) 3 dni i mało wiem na jego temat, ale już radzę sobie z takimi rzeczami jak instalacja modemu kablowego poprzez USB (niby lamerskie zagadnienie zdawałoby się, ale musiałem się troszkę pomęczyć ;)), montowanie partycji NTFS... i z każdą chwilą coraz bardziej lubię (_linuxa_ → Linuksa) ORT... za to, że mi utrudnia życie... że muszę usiąść i poszukać rozwiązania mojego problemu sam...

 

Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na Waszą pomoc jeżeli nie bedę mógł sobie z czymś poradzić. :huh:

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomek "tom-ash" Janiszewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash czytając Twojego posta mam wrażenie, że nie muszę Ci "linkować" REGULAMIN bo najwyraźniej masz "welce poprawne" podejście do swoich problemów :).

 

Co do pomocy - to na pewno masz dużą szansę ją tutaj znaleźć ;) ,,,

 

powodzonka i pozdrowionka

 

PS (Jesteś nowy - i jak nie czujesz się aż tak na siłach - przeczytaj jednak ten REGULAMIN :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa

Entuzjazm.

Kiedy ja go ostatnio mialem ... ?

W moim przypadku zaczelo sie od Auroxa .... chyba 7 , pozniej kolejne wersje, nastepnie Mandrake 10 i finalnie Fedora2.

 

Nauczylem sie sporo, (_napewno_ → na pewno) ORT cierpliwosci.

Po kazdym wiekszym problemie wracalem i kombinowalem do skutku.

Duzym swietem np. byl moment gdy udalo mi sie , w koncu, zainstalowac (w Fedorze) sterowniki do GF440.

 

W dalszym ciagu Mozilla kiepsko wyswietla obrazy (pixeloza w dowolnej rozdzielczosci) , obiekty typu checkbox sa poszarpane itd.

Probowalem "wyjsc z linuxem z domu" - zanstalowalem go w firmie - WFMAg nie dziala.

 

Dzis po aktualzacji jadra fedora przestala sie uruchamiac (pisze z backup'owej Windy).

Mam dosc.

 

Praca z linuxem przypomina mi troche gre. Uda Ci sie przejsc plansze - jest cool - zabierasz sie za nastepna. Chyba mi sie ta gra zaczyna nudzic.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu Mozilla kiepsko wyswietla obrazy (pixeloza w dowolnej rozdzielczosci) , obiekty typu checkbox sa poszarpane itd.

Nie mam takich problemów - Mozilla 1.7.2 z mozilla.org + polskie lokalizacje

Dzis po aktualzacji jadra fedora przestala sie uruchamiac (pisze z backup'owej Windy).

W jaki sposób aktualizowałeś i które jądro Ci nie działa? Jakie są objawy?

Praca z linuxem przypomina mi troche gre. Uda Ci sie przejsc plansze - jest cool - zabierasz sie za nastepna. Chyba mi sie ta gra zaczyna nudzic.

Jeśli potrzebna jest Ci całkowicie przetestowana i wolna od błędów dystrybucja, to wybierz Debiana stable ;-)

 

/update/

Zapomniałem o serwerowych wydaniach RedHata i Suse <_<

 

 

W przypadku Windowsa też jest podobnie - ile razy to już słuszało się o poprawkach do poprawek, bo coś nie działało tak jak należy (100% zużycie procesora na serwerach, błędy związane z bezpieczeństwem w nowych łatakach, itd.).

 

Być może (_linuks_ → Linux) ORT nie jest dla Ciebie. Innym (www.nasa.gov, onet.pl, wp.pl, interia.pl, itd.) jak najbardziej pasuje i nie zmieniają go na nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciagu Mozilla kiepsko wyswietla obrazy (pixeloza w dowolnej rozdzielczosci) , obiekty typu checkbox sa poszarpane itd.

Nie mam takich problemów - Mozilla 1.7.2 z mozilla.org + polskie lokalizacje

Dzis po aktualzacji jadra fedora przestala sie uruchamiac (pisze z backup'owej Windy).

W jaki sposób aktualizowałeś i które jądro Ci nie działa? Jakie są objawy?

Praca z linuxem przypomina mi troche gre. Uda Ci sie przejsc plansze - jest cool - zabierasz sie za nastepna. Chyba mi sie ta gra zaczyna nudzic.

Jeśli potrzebna jest Ci całkowicie przetestowana i wolna od błędów dystrybucja, to wybierz Debiana stable ;-)

 

/update/

Zapomniałem o serwerowych wydaniach RedHata i Suse <_<

 

 

W przypadku Windowsa też jest podobnie - ile razy to już słuszało się o poprawkach do poprawek, bo coś nie działało tak jak należy (100% zużycie procesora na serwerach, błędy związane z bezpieczeństwem w nowych łatakach, itd.).

 

Być może (_linuks_ → Linux) ORT nie jest dla Ciebie. Innym (www.nasa.gov, onet.pl, wp.pl, interia.pl, itd.) jak najbardziej pasuje i nie zmieniają go na nic innego.

Fedora juz dziala.

Wersja - 2.6.6-1.435.2.3

 

Padla po updacie up2dat'em do wersji 2.6.8-1.521

Zatrzymuje sie po "uncompressing kernel ..."

Wersja 2.6.7-1.494.2.2 - za to nie uruchamia serwera X'ow

 

Nie mam takich problemów - Mozilla 1.7.2 z mozilla.org + polskie lokalizacje

Ta sama wersja.

Jezeli chcesz moge wyslac screenshota.

Bylbym wdzieczny za pomoc.

 

Jeśli potrzebna jest Ci całkowicie przetestowana i wolna od błędów dystrybucja, to wybierz Debiana stable ;-)

Sarkazm - tego nigdy na forach nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora juz dziala.

Wersja - 2.6.6-1.435.2.3

 

Padla po updacie up2dat'em do wersji 2.6.8-1.521

Zatrzymuje sie po "uncompressing kernel ..."

Czy dokładnie w tym momencie czy trochę później? Sprawdź bez parametru quiet. Nie masz dysku SATA? Ostatnio chyba zmienił się sterownik dla niektórych kontrolerów i mogły nie zmontować się niektóre partycje, bo zmieniły się nazwy plików urządzeń. Sprawdź jeszcze logi w /var/log - może są jakieś informacje na ten temat.

Wersja 2.6.7-1.494.2.2 - za to nie uruchamia serwera X'ow

A uruchomiłeś ponownie instalator nvidii, by skompilował dla nowego jądra moduł? Jeśli chcesz uniknąć takich niespodzianek, to używaj spakietowanej wersji z rpm.livna.org.

Nie mam takich problemów - Mozilla 1.7.2 z mozilla.org + polskie lokalizacje

Ta sama wersja.

Jezeli chcesz moge wyslac screenshota.

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Umieśc gdzieś na jakimś WWW i podaj linka. Jak będę wiedział o co chodzi to pomogę.

 

Zawsze możesz zapytać się tutaj → http://mozillapl.org/forum/forum8.html - jest znaczne większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Nie mam niestety dysku SATA

 

Zrobilem maly test.

Sciagnalem i zanstalowalem Mozille 1.7 na Windzie.

Rysuje cacy. Zadnych roznic miedzy IE6.

Hmm.

Problem , byc moze, jest banalny ale nie wiem co z tym zrobic.

Przypuszczam, ze jest to kwestia konfiguracji karty graficznej w Fedorze.

Pomysl ?

Antyaliasing OFF (how) ?

Windoza rysuje napisy ostro - w Fedorze jest rozmaz - meczy oczy.

 

Mam GF440 z IIyama PrLite 430E (LCD)

 

Egh

Screen-y na WWW anywhere ?

Hmm.

Poszukam miejsca.

 

Greets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety dysku SATA

Hmm.. Jesteś już drugą osobą, która narzeka na ten kernel. Poszukam w Bugzilli... Możesz podać jakie były wyświetlane komunikaty? A z tym porzednim jajkiem to działa już Ci grafika?

Problem , byc moze, jest banalny ale nie wiem co z tym zrobic.

Przypuszczam, ze jest to kwestia konfiguracji karty graficznej w Fedorze.

Pomysl ?

Antyaliasing OFF (how) ?

Windoza rysuje napisy ostro  - w Fedorze jest rozmaz - meczy oczy.

Wcześniej pisałes o pikselozie... Czyli już jestes po lektórze tego artykułu: http://mozillapl.org/index.php?name=News&f...order=0&thold=0 ?

 

Rozmazany obraz - no to tu znowu jak bumerang powracają patenty:

http://apcoln.linuxpl.org/pokaz_artykul.php?artid=40

http://www.fedoranews.org/hoyt/rpm/

 

Ja przekompilowywałem freetype według tego drugiego opisu. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja musiałem też usunąć xorg-x11-truetype-fonts, bo byłu koszmarne. Doinstalowałem te windziane z http://corefonts.sourceforge.net/ (w pełni legalne - tylko do jednej trzeba miec licencję na IE, dlatego trzeba wyedytować speca, by jej nie ściągał).

Screen-y na  WWW anywhere ?

Choćby na interii można założyć sobie stronę WWW - 10MB miejsca powinno wystarczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...