Skocz do zawartości

Laptop - Pentium 4 Ht - Restarty


brii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zainstalowałem Fedore na nie jednym komputerze i wszystko było OK. Ostatnimy czasy miałem przyjemność kupić sobie sprzęta przenośnego z Pentium 4HT, zintegrowanym WiFi i kilkoma mniej istotnymi bajerami.

Sprawa wygląda tak: Fedora do GRUBa wrzuciła dwa jądra - jedno zwykłe drugie SMP(i ustawiła je jako domyślne). Kiedy system startuje z jądrem SMP restartuje się zaraz po wykryciu dysku twardego, próbowałem opcji acpi=ht i nadal to samo. Z jądrem na jeden procek wszystko OK.

Skompilowałem sobie na wszelki wypadek własne jądro SMP i odniosłem częściowy sukces - ładuje się tryb tekstowy i P4HT działa w trybie "dwuprocesorowym", niestety nie mogę załadować Xów. Co najciekawsze - ładuje się password menager, a po wpisaniu logina i hasła Xy zamarzają... Grafika to GeForceFX GoGo 5300.

 

Na domiar złego (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie udało mi się uruchomić sieciówki radiowej (PRISM Nitro - ponoć obsługiwana przez jajka 2.6.x)

 

Poradźcie co zrobić...

 

Pozdrawiam serdeczniej: Brii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompilowałem sobie na wszelki wypadek własne jądro SMP i odniosłem częściowy sukces - ładuje się tryb tekstowy i P4HT działa w trybie "dwuprocesorowym", niestety nie mogę załadować Xów. Co najciekawsze - ładuje się password menager, a po wpisaniu logina i hasła Xy zamarzają... Grafika to GeForceFX GoGo 5300.

Może zaktualizowanie systemu coś poprawi? Dobrze by było, gdybyś zainstalował też najnowszy kernel, np. ten z updates-testing → kernel-smp-2.6.8-1.520.i686.rpm.

Na domiar złego (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie udało mi się uruchomić sieciówki radiowej (PRISM Nitro - ponoć obsługiwana przez jajka 2.6.x)

Załóż osobny wątek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...