Skocz do zawartości

Zagrożenie Z Pwodu Jądra


tomcio15

Rekomendowane odpowiedzi

Co może sie stać jeżeli uruchomie błędnie skonfigurowane jadro? Mozemi np. wymazać dane z twardziela albo uszkodzić sprzęt?

 

Jezeli mozeuszkodzić sprzęt to mam jeszce jedno pytanko. mam nforca 2 i radeona 9500, jeżeli ustawie w jądrze 2.6.7 obsługe tych urządzeń to czy moż eiecmiescse podobna sytuacja jak w tym temacie: http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?...?showtopic=1126 gdzie Chudy napisał, ze mu spaliło grafike?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalilo mi grafike tylko z powodu przekazania sterowania AGP dla sterownikow Radeona. Co sie dokladniej stalo nie wiem, najprawdopodobniej za duzo napiecia zostalo przekazane do karty i poszla sie kochac.

 

Zle skonfigurowanie jadra nie powinno zniszczyc sprzetu, a tym bardziej danych. Konfiguracja jadra to tylko wybor "komponentow" jakie maja zostac wgrane do jadra, system sam decyduje ktorych uzyc w zaleznosci od posiadanego sprzetu i wykonywanych operacji, jesli czegos nie bedzie, grzecznie wyswietli informacje o bledzie, jesli usuniesz za duzo mozliwe ze system nie wystartuje w trybie graficznym.

 

Nowe jadro zawsze stawiaj obok starego, tak samo w bootloaderze, nie usuwaj wpisow tylko dodawaj, do czasu az bedziesz pewny, ze wszystko jest w pozradku. W skrajnych wypadkach mozesz uzyc jadra na cd fedory wpisujac linux rescue po odpaleniu z plytki, zaladuje wlasne jadro i podczepi pod nie twoj system.

 

W (_linuxie_ → Linuksie) ORT fajne jest to ze (prawie) wszystko mozna odkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...