Skocz do zawartości

Zmiana Architektury


Gość psz

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem niedawno maszynę dla mojego serwera, poprzednio było to Pentium 1 teraz jest to Pentium II. Dysk twardy przerzuciłem i wystartował bez jakichkolwiek problemów.

 

Jednakże chciałbym pozamieniać wszystkie pakiety z i586 na i686. Sam rpm odmawia współpracy w tym zakresie.

 

Czy dysponuje ktoś może doświadczeniami z tego rodzaju operacji i mógłby się podzielić wskazówkami? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz Fedory? Znaczna większość paczek jest dostępna w architekturze i386. Są kompilowane z odpowiednio dobranym oflagowaniem, dzięki któremu nawet na najnowszysch maszynach binarki działają równie szybko jak i586 czy i686, m.in dlatego, że wykorzystywane są wszelkie rozkazy oferowane przez procesory. Dlatego zmiana jest nieopłacalna. Po prostu trzymaj system zaktualizowany (-:

 

Raz zmieniałem system z 32- na 64-bitowy. Najrozsądniejszym rozwiązaniem była instalacja od nowa, ale ten temat zupełnie nie dotyczy Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże chciałbym pozamieniać wszystkie pakiety z i586 na i686.

 

W Fedorze tylko openssl, glibc, kernel i jego moduły są kompilowane jako i686.

 

Ściagnij sobie je do jakiegoś katalogu i wpisz:

 

rpm -Uvh --replacefiles --replacepkgs *.rpm

 

Tylko kernel instaluj za pomocą -ivh zamist -Uvh.

 

Poza tym może być konieczna modyfikacja /etc/rpm/platform.

 

Sam rpm odmawia współpracy w tym zakresie.

 

Jakie komunikaty?

 

Są kompilowane z odpowiednio dobranym oflagowaniem, dzięki któremu nawet na najnowszysch maszynach binarki działają równie szybko jak i586 czy i686, m.in dlatego, że wykorzystywane są wszelkie rozkazy oferowane przez procesory.

 

Właśnie nie są wykorzystywane wszystkie instrukcje procesora :P -mtune w Fedorze jest ustawiony tak, by kod (kolejność instrukcji, itp.) była dostosowana do nowych procesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...