Skocz do zawartości

Instalacje Fc5 'nie Znaleziono Sterowników'


koval_blazej

Rekomendowane odpowiedzi

Instaluję FC5 na sprzęcię: Intel Core 2 Duo, Samsung SATA II 250GB, GForce 7600, Płyta główna GA-965P-S3.

Wybieram graficzną instalację, po czym instalator, w trybie tekstowym, Pyta sie mnie o:

jezyk

klawiaturę

Jaki typ nośnika zawiera pakiety do instalacji

Tu zaczyna sie problem, czy wybiorę CDrom czy inne dostepne opcje (dysk twardy, http, ftp, obraz nfs następnym komunikatem jest:

Nie znaleziono sterownika

Nie można znaleźć rzadnych urządzeń potrzebnych do tego...

tekst ucięty przy brzegu ekranu.

opcje do wyboru "wybierz sterownik z listy" i 'użyj dyskietki ze sterownikiem'

Próbowałem wszystkich sterowników z listy, zaden nie zadziałał.

 

Nie wiem w czym tkwi problem. Uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer z VOBIS? Też walczyłem. Próbowałem KUBUNTU, UBUNTU, CentOS, Fedora, Knoppix, Suse i kicha. Żadna dystrybucja nie widzi twrdego dysku. Poddałem się. Kupiłem twardy dysk PATA podłączyłem i właśnie leci instalka FEDORY 5. I zamiasta GRUB'em będę boot'ował BIOSEM LINUX/WINDOWS :(

Tak to już jest, jak się przesadzi ze zbyt nowym sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw kontroler sata z raid na ide w biosie...jesli nie masz tego ustawienia wcisnij ctrl+F1 lub alt+F1 zobaczysz opcje które wczesniej byly ukryte...jesli nadal nie będzie zaktualizuj najpierw bios programem "@bios" (powinien byc na płycie ze sterownikami od płyty głównej). Po przestawieniu nie bedzie problemu- jesli rzeczywiście winny jest tu kontroler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!!

 

Posiadam ten sam problem. Po zbootowaniu płytki, po chwili pojawia się komunikat o wyborze źródła z którego chcę zainstalować Fedorę. Jednak na co bym nie kliknął zawsze wyświetla, że nie obsługuje czy coś podobnego. Moja konfiguracja to MSI P965, Intel Core 2 Duo, dysk na SATA II 250 GB WD.

 

Próbowałem ściągać z netu jakieś sterowniki dla kontrolera JMicron ale żadne nie dawały pozytywnego rezultatu :(

 

Jaka schiza...nie chce się instalować na nowym sprzęcie.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...