Skocz do zawartości

Zrodla Kernela


alienth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przedstawie szybko moj problem.

Moja karta graficzna to radeon :) Zgodnie z instrukcja insteluje sterowniki za pomoca polecenia yum install kmod-fglrx i wszystko dziala, jednak ta komenda zainstaluje mi tez nowe jadro. Chodzi mi o to zebym mial mozliwosc konfiguracji tego jadra. Udalo mi sie zdobyc tylko plik tego jadra kernel-x.x.x.src.rpm. Jak skonfigurowac i skompilowac jadro z tego pliku ?? Dodam jeszcze ze w tym pliku znajduje sie paczuszka kernel-x.x.x.bz2 jednak po rozpakowaniu i skompilowaniu nie dzialaja sterowniki do ATI zainstalowane poleceniem yum install kmod-fglrx (wydanego juz po kompilacji recznej jadra z pliki kernel-x.x.x.gz2 ktory byl w pliku kernel-x.x.x.src.rpm). Generalnie chce miec zainstalowana karte ATI, ale chce miec tez mozliwosc konfiguracji jadra a nie zeby mi sie zainstalowalo z jakas domyslna konfiguracja. Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi. I nie piszcie ze tak sie nie robi czy cos. Poprostu chce to wiedziec jak to zrobic :)

 

ps: mam FC5 x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zebym mial mozliwosc konfiguracji tego jadra.

 

Co chcesz w nim zmienić? Nakładać jakieś patche? W większości przypadków nie odczujesz żadnej różnicy (szczególnie niekompilowanie modułów nic nie daje - poszukaj na forum).

 

Udalo mi sie zdobyc tylko plik tego jadra kernel-x.x.x.src.rpm. Jak skonfigurowac i skompilowac jadro z tego pliku ??

 

Plik RPM robisz tak samo jak w przypadku kompilacji innych pakietów RPM. Tutaj róznica polega tylko na zmodyfikowaniu tych plików → http://cvs.fedora.redhat.com/viewcvs/rpms/.../devel/configs/

 

Dodam jeszcze ze w tym pliku znajduje sie paczuszka kernel-x.x.x.bz2 jednak po rozpakowaniu i skompilowaniu nie dzialaja sterowniki do ATI zainstalowane poleceniem yum install kmod-fglrx

 

Jak mają niby działać, skoro nie zrobiłeś pakietu rpm z jądrem?

 

Poza tym jak robisz nowe jajko to musisz zrekompilować moduł ze sterownikiem → http://fedoraproject.org/wiki/Packaging/Ke...78a99769153ead2

 

I nie piszcie ze tak sie nie robi czy cos. Poprostu chce to wiedziec jak to zrobic :)

 

Tego się nie robi, bo się nie opłaca. Znikomy zysk.

 

Zajrzyj TU

 

Ten opis jest błędny. Nie tworzy pakietu RPM z jajkiem, a poza tym każe instalować sterowniki nVidii popsutym instalatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...