Skocz do zawartości

Proftpd | Proftpd Problem Z Downloadem


Ar'T

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w topicu zainstalowalem proftpd potem gproftpd i po odpaleniu poustawialem co i jak. Katalog /upload zostawilem z defaultowych ustawien dodalem tylko /download. Tak wiec po zalogowaniu sie na ftepa widac dwa katalogi /upload i /download --> na razie wszystko git. Problem sie pojawia w po wejsciu do katalogu /download (/upload dziala)... poprostu nie ma tam linkow ktore porobilem (dowiazan symbolicznych). Juz kombinowalem na rozne sposoby, chmod, chown i nic ;) Dodam tylko, ze czesc tych dowiazan jest z partycji ntfs'owych i jeden katalog z ext3. Nie wiem moze trzeba na calej drodze do danego katalogu ustawic odpowiednie attrybuty, ale partycje NTFS sa montowane jako umask=0, wiec chyba jest OK. Nie wiem, juz nie mam pomyslow i (_wogole_ → w ogóle) ORT spac mi sie chce :blink: ledwo tego posta pize.

 

PZDRWM

 

P.S. Do konfigurowania proftpd uzywam nakladki gproftpd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak juz jest ze linki nie dzialaja, zamiast polecenie ln uzyj polecenia mount --bind

 

 

np:

/bin/mount --bind /mnt/dysk/Filmy/ /var/ftp/filmy/

/bin/mount --bind /mnt/dysk/upload/ /var/ftp/upload/

/bin/mount --bind /mnt/dysk/mp3/ /var/ftp/mp3/

 

ja tak podmontowuje katalgo, zarowno z partycji linuksowej jak i fata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zadalem pytanie o dowiazania sybloiczne, dlatego ze moj kumpel ma w ten sposob dociagniete katalogi dla ftepa. Jedyna roznica jest taka ze jedzie na Debianie, a uzywa tego samego serwera.

 

PZDRWM

 

P.S. Ktos jeszcze ma jakis pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ftp na to nie pozwala, inaczej ktoś mógłby sobie zrobić symlinka do

jakiegoś innego katalogu i pościągać czego mu nie wolno.

 

Jeśli Twój kolega tak ma to być może jest jakaś opcja w configu która na to pozwala, poproś go o konfiga i zobacz co ma ta ustawione a potem sprawdź to u siebie.

 

Ja preferuje rozwiązanie mount --bind :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...