Skocz do zawartości

[newbie] Dysk Sata I Fc5


mtoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

próbuję zainstalować u siebie FC5, ale instalacja zatrzymuje się zaraz po wybraniu miejsca gdzie znajdują się pakiety. Mam do wyboru Lokalny CDROM, Hard Drive, FTP, HTTP, cokolwiek wybiorę efekt jest ten sam - pojawia się komunikat, że nie można znaleźć urządzenia potrzebnego... i tutaj tekst jest ucięty. Wcześniej utworzyłem sobie 2 partycje - ext3 i swap przez Partition Magic. Te partycje mam na tym samym dysku, co Windowsa. Z tego co wyczytałem, to FC5 powinna mieć w sobie sterowniki do SATA, ale nieważne które z listy wybiorę nic się nie dzieje :/ Ma ktoś jakąś radę na to?

 

Mój konfig:

MBO: MSI P965 Neo-F

CPU: Intel Pentium D 820 2.8GH

HDD: WD Caviar 250GB SATA2 16MB

 

P.S. Nie mam stacji dyskietek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej utworzyłem sobie 2 partycje - ext3 i swap przez Partition Magic.
No to nie za specjalnie szczesliwie...

 

Z tego co wyczytałem, to FC5 powinna mieć w sobie sterowniki do SATA, ale nieważne które z listy wybiorę nic się nie dzieje :/ Ma ktoś jakąś radę na to?

...

HDD: WD Caviar 250GB SATA2 16MB

SATA to nie to samo co SATA2... poczekaj na FC6 i wtedu sprobuj.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam prawie że taką samą konfigurację co mtoy tyle że procek Core 2 Duo. Próbowałem na wiele sposobów i za cholere nie chciało ruszyć. W ogóle u mnie nie wykrywa CDROMU ani dysku, tylko tyle co się płytka zbutuje i nic więcej :( Sprawdzałem też na Mandrivie i też nic, wywala komunikat "No CDROM devices found"

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!!

odpowiedź jest bardzo prosta.

sytemy linux-a których używasz - nie rozpoznają chipsetu twojej płyty głównej,

dlatego po zbutowaniu nie wykrywa dysku hd lub cd-rom.

moja rada - musisz poczekać, aż wyjdzie jakieś wydanie linux-a które zobaczy twój chpset płyty głównej.

przyszła mi jeszcze jedna myśl - jak masz ustawioną (w biosie) konfigutację IDE i SATA - przy złym

ustawieniu też będą takie problemy - miałem tak przy płytach ASUS.

jeszcze jedno - musisz wyłączyć w biosie opje dotyczącą RAID - jeśli nie używasz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!!

odpowiedz jest bardzo prosta.

sytemy linux-a których uzywasz - nie rozpoznaja chipsetu twojej plyty glównej,

dlatego po zbutowaniu nie wykrywa dysku hd lub cd-rom.

moja rada - musisz poczekac, az wyjdzie jakies wydanie linux-a które zobaczy twój chpset plyty glównej.

przyszla mi jeszcze jedna mysl - jak masz ustawiona (w biosie) konfigutacje IDE i SATA - przy zlym

ustawieniu tez beda takie problemy - mialem tak przy plytach ASUS.

jeszcze jedno - musisz wylaczyc w biosie opje dotyczaca RAID - jesli nie uzywasz.

 

RAID mam wylaczony a przy wyborze IDE/RAID mam wybrany wlasnie IDE i nic :(

 

Zalezy mi na tej Fedorze bo mamy ja teraz na infie i chcialbym sie w domu tez poduczyc a za nic nie moge jej zainstalowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...