Skocz do zawartości

Fc5 Nie Chce Sie Uruchomic Po Instalcji Na Laptopie


F4nt0m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem byl juz opisywany na tym forum, ale opisane przez uzytkownikow rozwiazania nie pomogly w moim przypadku.

 

Ok zaczne od omowienia problemu. Otoz ściągnąłem obraz ISO na dvd. Instalacja z tego co widziałem przebiegla pomyślnie, bez zadnych problemow. Po instalacji, instalator informował mnie, ze teraz należy uruchomić ponownie komputer, po tym miał się władować zainstalowana Fedora. Zamiast tego pojawil mi komunikat podobny do tego:

 

IPB Image

 

 

tyle, ze zamiast wierszy PCI: Cannot allocate resorce region 7..8 wyswietla mi cos takiego:

 

PCI: Failed to allocate mem resorce #6:2000@000000 for 000:02:00.1

Ide0: I/0 resource 0x1F0-0x1F7 not free

 

 

Zainstalowalem Fedore i386 na laptopie: Joybook R55 (processor Intel Core Duo w technologi Centrino, dodam, ze mam tez wireless – na angielskiej stronie wyczytalem, ze to moze byc przyczyna? )

 

Ok. na początku zrobiłem tak jak napisal gajownik tutaj

 

Czyli schrootowalem się do systemu i wstukalem polecenie

 

Yum update yum

 

To wyrzucilo mi cos takiego:

 

Loading „install onlyn” plugin
Setting UP Update Process
Setting UP respositories
Core
Cannot find a valid baseurl for repo: core
Error: cannot find a valid baseurl for repo: core

 

Szczerze to nie wiem co juz zrobic macie jakies pomysly ? z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Acera i (_linuks_ → Linux) ORT śmiga na nim ślicznie. Dodaj do lini kernela w Grub'ie pci=assign-busses pci=routeirq i sprawdź. Mnie pomogło na cuda acpi. Jeżeli to nie pomoże to acpi=off powinno załatwić sprawę. Swoją drogą to ciekawe bo znajomy ma R55EG i gentoo na nim i wszystko od razu chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...