Skocz do zawartości

Instalacja Z Rescue Cd


sauer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie czy jest mozliwosc zainstalowania minimalnego systemu z rescue cd za pomocą

rpm --ivh --root=<miejsce_instalacji> <pakiety> ?

Wiem ze taka mozliwosc instnieje na innych dystrybucjach rpm'owych, nieraz tak instalowalem, i chcialbym tak wlasnie zainstalowac fedore.

Prosze o jakies info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wszystkie potrzebne pakiety i spełnione między nimi zależności to czemu nie. IMHO wygodniejsze jest jednak zastosowanie yuma z opcją --installroot. Ja to stosowałem z "groupinstall Core" (standardowa minimalna instalacja to core i base) do instalacji Rawhide'a, gdy anaconda była popsuta (często się to zdarza).

 

W sumie to i tak instalacja z rescue cd wydaje się bez sensu. Robisz plik kickstart z lista pakietów, które mają być zainstalowane i masz ten sam efekt (no, trzeba się mniej napracować i dodatkowo wykorzystywany jest instalator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy pierwsza płyta wystarczy do minimalnej instalacji fedory?

Tak, dzisiaj właśnie to testowałem z FC6. Musisz zaznaczyć sam podstawowy system i wyłączyć wsparcie dla języka polskiego (jest chyba na innych płytach).

 

Lub może są jeszcze oszczedniejsze metody instalacji (minimal?, floppy?)?

 

Sieciowa? Ściągasz obraz pendrive'a lub iso (<10MB) i resztę z Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciowa? Ściągasz obraz pendrive'a lub iso (<10MB) i resztę z Internetu.

Gdzie znajdę jakieś medium instalacyjne do tego typu instalacji?

Ja dodam tylko, że jak nie chcesz targać tyle przez net, to kup sobie pisemko z płytką lub samą fc. To jest koszt koło 30 zł tylko a i poczytać można. Zresztą taka płytka zawsze się może przydać

Pozdrawiam

Kiedyś kupiłem linux+ czy coś podobnego z mandrake chyba 8.2 i było to pomocne może dlatego, że był to mój pierwszy linux ostatnio jednak wstąpiłem do empiku z zamiarem zakupu tej gazety z freebsd ale jak zobaczyłem zawartość to odłożyłem na miejsce i wyszedłem dużo zdjęć dużo reklam zero treści jak w reklamie pepsi (dużo smaku zero cukru) tyle że na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...