Skocz do zawartości

Nie Wykrywa Hdd? (instalacja Fc6)


hexen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam problem przy instalacji fc6:

 

gdy wkladam plyte, bootuje sie znakomicie, bezproblemowo wybieram jezyk, klawiature.. nadchodzi czas na partycjonowanie, wiec wybieram zebym mógl sam utworzyc uklad partycji, i wyskakuje blad:

 

"brak urzadzenia na którym mozna utworzyc nowy system plików(...)"

 

i co tu poczac? dysk mam wpiety prawidlowo ^^

 

z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam FC 6 (wcześniej miałem FC 5) i nie mam żadnych problemów z instalacją i działaniem

FC 6 - na dysku SATA II.

"HEXEN" twój problem wynika prawdopodobnie (myślę) iż posiadasz nową płytę główną, którą nie obsługuje

twój linux, napisz jaką masz płytę główną - na jakim "chipsecie".

Problemy podczas instalacji linux-a linuksa (obojętnie jakiego) wynikają z braku obsługi danego sprzętu,

ale najgorzej jest jak nie potrafi rozpoznać prawidłowo płytę główną - wtedy zaczynają się kłopoty.

tym różni się linux od windowsa, że sterowniki głównie są pisane pod niego, linux jest traktowany

trochę jako "drudorzędny" system, aczkolwiek ja sam mam problemy pod linux-em linuksem.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta nie należy do najnowszych, ma chyba ze 3 lata - ABIT IS7 v2, chipset nie wiem jaki, ale chyba intela, inne linuksy nie miały z nią problemów :( co gorsza dałem "zainicjuj dysk od nowa" w akcie desperacji, i tak straciłem wszystkie dane :(, wiem wiem - było ostrzeżenie o utracie, ale myślałem że chodzi tylko o partycje ext3, które niewątpliwie miałem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...