Skocz do zawartości

Instalacja-czarny Ekran


jeszczestudent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki oto problem przy instalacji Fedory 6 (a takze Mandrivy/Mandrake od 10.1 do 2006). Otóz problem polega na tym iz gdy próbuje zainstalowac system, ppo zbootowaniu kompa z plytki cd1 Fedory gdy daje instalacja komp zaczyna czytac z plytki, ekran robi sie czarny, troche jeszcze z niej poczyta i staje. Dziwna to jest sprawa i nie umiem sobie z nia poradzic. Sytuacja wyglada identycznie przy próbie instalacji wspomnianej Mandrivy. Ale tam sobie poradzilem. Wpisuje alt1 i juz wszystko ladnie leci. Natomiast nadal nie wiem jak zainstalowac Fedore. Aktualizowalem nawet BIOS myslac ze to pomoze, jednak problem nadal wystepuje. Czy ktos moglby mi pomóc? Zalezy mi bardzo na tym systemie.

 

Konfiguracja kompa:

Asus tusl2-c

Pentium III 1000MHz

512 SDRAM

Geforce 2 32 MB

2X40 GB Seagate

SB LIVE

DVD Pioner

cd-rw lg

 

 

probowalem instalowac fedore na microsoft virtual pc. i tam nie ma zadnych bledow.

ale mnie interesuja normalna instalacja jako osobnego systemu

 

instalacja FC 3 przebiega bez problemu. FC5 i FC6=>czarny ekran. o co chodzi??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja kompa:

Asus tusl2-c

Pentium III 1000MHz

512 SDRAM

Geforce 2 32 MB

2X40 GB Seagate

SB LIVE

DVD Pioner

cd-rw lg

Hmmm, bardzo dziwne... moj staruszek to:

 

Asus TUSL2-C

Pentium III-S (Tualatin) 1266MHz@1378MHz

512 SDRAM

GeForce2 GTS/PRO 64MB (Asus AGP-V7700 Deluxe)

80GB Seagate

80GB Maxtor

60GB IBM

SB Live! 5.1

DVD Toshiba

CD-RW TDK

DVD-RW LG

 

...zeby wymienic tylko podobienstwa ;)

I nigdy zadnych problemow z tym zestawem nie mialem, od 5-6 lat pracuje wrecz wzorowo - ZADNEJ ZWIECHY.

 

Mowisz, ze zaktualizowales BIOS - do ktorej wersji? Ja jade na '12' (ostatnia oficjalna), ale probowalem tez beta-'14' przez kilka miesiecy, i tak jak napisalem nigdy zadnych problemow... (a wrocilem do '12' bo nie widzialem zadnych korzysci z uzywania bety)

 

Cos mi sie wydaje, ze masz cos poprzestawiane w BIOSie, jak chcesz to Ci moge punkt po punkcie podac moje ustawienia (od kilku lat takie same) - niezawodne, sprawdzone i optymalne dla takiego zestawu.

Pozdro

 

 

//===== edit =====

Ustawienia moge podac wieczorem jak bede w domu...

 

A tak w miedzyczasie jeszcze zapytam - jak masz podlaczone napedy?

W twoim wypadku optymalna konfiguracja to:

Pri-Master -> Seagate1 (zworka ustawiona na master!)

Pri-Slave -> Seagate2 (zworka ustawiona na slave!)

Sec-Master -> CD-RW (zworka ustawiona na master!)

Pri-Slave -> DVD (zworka ustawiona na slave!)

Sprawdz czy masz poprawnie poustawiane zworki na urzadzeniach. Nie uzywaj CS (Cable-Select) bo to czesto powoduje problemy...

BTW - wszystkie napedy ustaw w BIOSie na Auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie wina słabej grafiki. czemu mandriva 2006 instaluje sie bez problemu, zas mandrake 9.2 nie daje rady.

Dlatego, że grafika wtedy posiada pelna akceleracje sprzetowa a nie dziala jako czysciutki gforce bez akceleracji; ja na przyklad instalujac na virtual pc moge pobawic sie w instalacje graficzna, ale juz normalnie musze wejsc w instalacje tekstowa bo mi wywala monitor w kosmos i same krzaczory widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. to podam Ci tutaj - powinno zadzialac.

 

Na dzien dobry wchodzisz do BIOSu zakladka Exit -> Load Setup Defaults -> [YES]

 

A teraz tylko kilka zmian ktore powinienes wprowadzic do ustawien domyslnych:

 

Main ->

ustaw date / godzine (to nie jest specjalnie wazne, ale skoro juz tu jestes ;))

po kolei klepnij na kazdy z napedow i wybierz (mimo ze jest juz tak domyslnie ustawione) Auto

 

Advanced ->

Chip Configuration -> SDRAM Cycle Time -> [5T, 7T]

Chip Configuration -> Video Memory Cache Mode -> [uSWC]

Chip Configuration -> Graphic Window Size -> [64MB] <- ustaw max jaki Ci sie pokaze

PCI Configuration -> Primary VGA BIOS -> [AGP CARD]

 

Power -> Hardware Monitor <- wlacz wszystkie dostepne / klepnij wszystkie [ignore]

 

Boot->

1./2./3./4. <- ustaw kolejnosc bootowania

Boot Virus Detection -> Disabled

 

Exit -> Exit Savings Changes -> [YES]

 

Daj znaka czy instalacja wystartowala

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak obstawiam ze to cos z grafika :(

Poza nia, to niemal identyczne zestawy...

 

Jaki to jest dokladnie model karty?

 

A! I moze jeszcze sprawdz czy przypadkiem nie wyklada sie przez pamiec - po zbootowaniu z plyty wpisz i uruchom memtest (mysle, ze ta opcja nadal jest dostepna?)

 

No i na koniec - moze to malo oryginalne, ale sprawdziles plytki mediacheckiem?

 

Cokolwiek drgnelo?

Pozdro

 

//===== edit =====

A niie przoczyles przypadkiem opcji Boot Virus Detection? Domyslnie ustawia sie zawsze na Enabled a Ty musisz ja zmienic na Disabled

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w memtest nie wejdzie. plytki sprawdzalem. a Boot Virus Detection zawsze mam wylaczony.

 

ale obczajcie to: na mandrivie tez nie chce (_wogole_ → w ogóle) ORT isc,ale jak dam alt1-rusza wszystko bez problemu. sprawdzalem memtestem z mandrivy i wszystko ok z pamiecia.

 

 

 

=============dodano==================

 

obczailem ze po zbootowaniu fc3 chce sprawdzac poprawosc plytki czy cos takiego, potem jak da sie pominiecie to uruchamia anaconde itd. wiec poczekalem po zbootowaniu FC6 az plyta w napedzie stanie, dalem w ciemno skip i po kilku sekundach uruchamia sie ladnie anaconda i wszystko ladnie pieknie sie wyswietla.

 

rozwala mnie ta cala sytuacja. moze to jakis nowy trop

====================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...