Skocz do zawartości

Instalacja Fc 6


DeXter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie instalacji FC 6.

1. Podczas instalacji systemu na serwerze dysk podzieliłem na 3 GB i na 6,5 GB. Resztę czyli 0,5 GB zostawiłem na swap. Po wyborze pakietów pokazywało, że zajmują one ok. 2,3 GB. Podczas instalacji nastąpił restart. Przy następnej próbie pakiety zajmowały ok 1,5 GB. Instalacja doszła do ok. 90% i komputer znów się zrestartował. Podjąłem kolejną próbę, tym razem pakiety zajmowały 1,4 GB. Instalator zakończył pracę z powodzeniem. Czy te restarty mogły być spowodowane tym, że było za mało miejsca ? Wcześniej miałem FC 3 i przy instalacji pakiety miały ponad 2 GB i nic podobnego mi się nie przytrafiło. Dodam jeszcze, że przy zamykaniu instalatora nie wyskakiwał żaden błąd informujący, co jest tego przyczyną.

2. Mój sprzęt na serwerze to Celeron 633, RAM 128 MB. Czy jest w ogóle możliwe uruchomienie FC 6 w trybie tekstowym na tym sprzęcie. Wiem, że serwer X mi nie pójdzie ponieważ mam za mało RAM-u.

3. Póki co, jeszcze nie udało mi się uruchomić systemu, ponieważ GRUB odmówił posłuszeństwa i po wystartowaniu komputera uruchomił się w trybie tekstowym w takiej postaci: "grub>_". W tym momencie mam ostatnie pytanie czy jest wymagane instalowanie gruba w przypadku gdy posiadam tylko jeden system.

 

Pozdrawiam DeXter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Wydaje mi się, że nie - bo podczas instalacji nie ma żadnych restartów... raczej zastanowiłbym się czy aby z kompem wszystko w porządku jest...\

Ad. 2. A czemu nie? Na słabszej maszynie kolega zainstalował FC6.

Ad. 3. Tak, bo to jest program rozruchowy systemu, jak chcesz wystartować system jak bios się załaduje i nie będzie wiedzieć co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już udało mi się zainstalować system. Zwiększyłem główna partycje na 4GB. Musze jeszcze tylko sprawdzic ile wolnego miejsca mam jeszcze na dysku dzięki czemu poznam odpowiedź czy waga wszystkich pakietów wybranych przy instalacji to jest tylko wielkość rpm'ów i po instalacji i kompilacji rozszerza się jakieś 2 razy czy poprostu ta wielkośc to jest waga calego systemu po instalacji, jesli nie to te restarty moga być spowodowane brakiem miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...