Skocz do zawartości

Doinstalowywanie Windowsa


Grucha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na HDD. Windowsa XP i FC1. Chciał bym doinstalowac jeszcze ME (potrzebuje cos sprawdzić na jakimś 9x a akurat jeszcze go nie przedałem). Momyślam sie że jak ME zainstauje to bootloadr nie bedze dziął co zorbić żeby znowu dziłą po instalacji tej windy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na HDD. Windowsa XP i FC1. Chciał bym doinstalowac jeszcze ME (potrzebuje cos sprawdzić na jakimś 9x a akurat jeszcze go nie przedałem). Momyślam sie że jak ME zainstauje to bootloadr nie bedze dziął co zorbić żeby znowu dziłą po instalacji tej windy ?

odpalisz fedore cd 1 | rescue | zalogujesz się do konsoli | przeładujesz lilo:

lilo -v

(problem jest tylko w tym że winda przy instalowaniu nadpisuję MBR ...)

==

tylko nie wiem czy uda Ci się zainstalować ME :) -- windowsy instalujuesz wg hierarchi >> od 'najmłodszego" do "najstarszego" -- ale jak pamiętam problem dotyczył tylko odpalenia,,, a tu sprawe załatwi przecież lilo :D - więc powinno być oki...

 

PS po co Ci WIN ME ??? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ---> dokładnie to jak Ci zabootuję CD wklepujesz:

linux rescue

potem musisz zamontować system plików chyba do /mnt ,,,, (piszę z pamięci więc mogę coś pomieszać -- ale zresztą wszystko tam jest opisane tylko uważnie czytaj....) będziesz miał tylko kilka pytań ;) a jak się Ci nie uda zalogować i przełądować lilo -- to bez paniki - możesz spróbować jeszcze raz ...

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...